Suzuki GSX-R 1000 (2001)

Vlastník Wanislav
Vloženo 17.9.2021
Aktualizováno 28.1.2023

Tohle je motorka, která byla mým snem s TL1000R. (já těch snu mám...)

První dojmy - Neuvěřitelný kroutící moment skoro ve všech otáčkách. Ta motorka jede jak ...

Motorku bych doporučil pro - Když máš doma 158 krizi středního věku nebo pokud máš knírek.

Doplňky na motorce - Výfuk Yoshi, karbonový blatní a pár cinkrlátek.

Motorka je lehčí a obratnější než TL1000R. Těch 160 koníků je pořad hodně. Ta motorka ve své době rozsekala konkurenci ne pouhým výkonem, ale tím, že byla srovnatelná váhou s 750 R4 nebo V21000 a měla o 30 koní navíc.

Já si jí koupil hlavně kvůli vzhledu, mě se to srdcové světlo vždy líbilo. Pro mě tyhle SBK z přelomu tisíciletí jsou mé mladické sny, takže mám samozřejmě zaujatý pohled.
Motor je fakt reaktor, od 2 000 to jede jak dvouválec až do 9 000, tam se připojí druhý motor. Jak jsem již psal 160 koní je i na dnešní poměry velmi slušný výkon, navíc tah motoru je opravdu v celém spektru otáček. Vlastně u ní musím skoro míň řadit než na svých V2.
Brzdy jsou 3 pístky, no prostě z dnešního pohledu nebrzdí. Brzdy ukazují na téhle motorce nejvíc jak zestárla o proti dnešní konkurenci. Podle mě desky úplně nefungují, brzdiče jsme čistil a kompletně rozchodil, ale do TL1000R jim pořád dost chybí, asi mizerné desky.
Co se týče jízdní pozice, tak na můj vkus mám prdel výš a jsem na motorce, na těch dalších mých kraksnách sedím v motorce. Přiznám se, že ji nějak neumím vodit jestli je to tím, že na R4 neumím jezdit, já fakt nevím asi jsem nastavený na V2.

Cestovat se na tom dá, ale už to chce menší dávku masochizmu, ale ne zas tak moc.
Hrkalo mě v šíši, že ji prodám, ale na chleba je tak ... No já vlastně nevím, možná na jaře půjde.

perak89
perak89 napsal 23.04.24 v 17:09

zda se mi to nebo nyní vlastníkem jsem já

NiLu
NiLu napsal 12.12.22 v 18:14 10b.

Tohle musí jet jak z praku, nádhera!

Hříbek
Hříbek napsal 22.09.21 v 21:22 10b.

Krásně zachovalá a ty fotky s TL

Alexandr
Alexandr napsal 21.09.21 v 06:26 10b.

Pěkná kolekce To nejlepší od ctyrvalce a dvou válce. Mám to podobné GSXR 1000 K1 a monster 1100. Na našich silnicích mě víc baví monster. Je to taková charismatická hračka a jde využít výkon naplno. GSXR už je hodně seriózní mašina postavena na okruh a lámání rekordů. U nás mi přijde že na to moc nejsou silnice, takže nejlépe s tím na autodrom, protože jezdit na tom na půl plynu je nuda oproti Monsteru.

Hoffikiller
Hoffikiller napsal 17.09.21 v 20:04 10b.

Krasavice