Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník Morpho88
Vloženo 19.9.2021
Aktualizováno 11.5.2022

Kultovní naháč, známý svou spolehlivostí a dlouhá léta přitažlivý svým originálním vzhledem.. při nejmenším pro mě.

Ducati Monster 900 (i.e.): Nenarazil jsem na prodejce, který by prodával stroj o který by bylo řádně postaráno po technické stránce...

První dojmy - H9 byl můj dlouholetý sen a nakonec mám tu čest, jednoho takového kultovního naháče vlastnit. Nepřestává mě oslňovat svým vzhledem a zvukovým projevem zejména při vyšších otáčkách. Na devítce je příjemné svezení, ať se jednám o krátkou projížďku nebo delší trasu, není si na co stěžovat.

Motorku bych doporučil pro - Pokud člověk není úplný začátečník co seděl na motorce prvně v moto škole a má cit v ruce, tak nevidím problém H9 vlastnit.

Horneta jsem si vybral kuli vzhledu, který je pro mě i po dvaceti letech, tohoto stroje na trhu, na jedničku.. chtěl jsem devítku jednak kuli spolehlivosti, hlubšímu zvuku ale také kuli tomu, že jeden lauf umístěný nahoře na boku prostě pěkný není ale dva vedle sebe jsou úplně jiné kafe. Zároveň mě hornet oslnil jsou sílou a nádherným zvukem, závodník by řek, že výkon není nijak závratný ale já závodník nejsem, a musím říct, že jakmile se ručička otáčkoměru přehoupne nad pět tisíc, je jako utržený ze řetězu.. pokud má člověk cit v ruce, dá se s motorkou jezdit naprosto pohodově, plynule a v klidu. Nejsme spolu tak dlouho, abych mohl soudit spolehlivost motoru, zatím bez problému, výkonu má motor, na můj vkus, na rozdávání. S brzdami, na vzdory recenzím, nemám sebemenší problém. Podvozek motorky je pro mě znatelně tužší ale přesedlával jsem z SLRka, takže můj názor není zcela objektivní. Ovladatelnost je bezproblémová. Spolujezdkyně je velice spokojená a za jízdy na mě nesjíždí, jako je tomu u neodstupňovaných sedel, takže není co vytknout. Úložný prostor je problémem u většiny motorek pokud nejde o skútr :) je to hold motorka na požitek z jízdy, ne na rozvážení pizzy, lékárnička a základní nářadí se pod sedlo v pohodě vejde, víc není potřeba.. Se spotřebou stroje jsem spokojený, není to žádný žrout, samozřejmě záleží na stylu jízdy. Je to plnohodnotná silnice, takže nemá cenu se rozepisovat o tom, kde se s tím dá všude jezdit, suchou polňačku to samozřejmě také zvládne ale na to si horneta nepořizujeme. Jak jsem zmiňoval, podvozkově jsou naše rozbité silnice dost cítit ale nevytýkal bych tuto vlastnost zrovna motorce.. s tím, to u nás nebude ale asi ani do budoucna lepší. V cestování na hornetu nevidím nejmenší problém, pokud nejste klasický český zádový invalida. Hornet je prostě super stroj s nádherným designem..

Kali88
Kali88 napsal 22.09.21 v 20:27 10b.

Sice na Horneta nejsem, ale článek je objektvní a za ty dva laufy dávám teda 10b