Honda FJS 600 Silver Wing (2002)

Vlastník čiky
Vloženo 9.12.2021
Aktualizováno 1.1.2022

Po 400-ke Burgmanovi, som mal dve možnosti buď Burgman 650 alebo Silver Wing-a. Nakoniec som sa, skutočne už neviem prečo, rozhodol pre Hondu. Nikdy som to neľutoval.

Motorka koupena od Od Rollanda

První dojmy - Maximálne pohodlný, cestovný skúter, 50 koníkov ho dokázalo veľmi slušne rozbehnúť až do obmedzovača a to už bola na tachometri 180-ka. Rád som hrával aj akceleračné hry na semafóroch, kde som často tiež nebol bez šance. Tiež som rád dobiehal motorkárov na dialnici.

Motorku bych doporučil pro - každému a všetkým.

Doplňky na motorce - Spravil som pár drobných úprav. Trocha som sa pohral s predným blatníkom, nepáčil sa mi jeho tvar, inštaloval som vyhrievané gripy a sedadlo, pri farbe skútra som sa nechal inšpirovať HRD Honda.

Na Silvovi (tak som si ho pomenoval) som nakoniec najazdil 124 000 kilometrov, po celej Európe. Počas celých 8 rokov, čo sme to spolu ťahali, ma nikdy nesklamal. Za celý čas, okrem teda základného servisu, som mal iba dve poruchy. Slzilo gufero na variátore a po asi štyroch rokoch bolo treba vymeniť vnútornosti bŕzd. Jazdil som totiž aj v zime a tá soľ ich riadne potrápila. Dokonca som si naňho kúpil aj zimné gumy, turecké Anlas. Boli také dobré, že aj v zime som dokázal urobiť cestu do práce v rovnakom čase, ako v lete. O tom, že je to nadčasová motorka svedčí aj to, že ja som je pred troma rokmi predal za 800 a pred mesiacom som ju videl na bazári, za 1 450 €! Haha!

VW-Rumman
VW-Rumman napsal 01.04.24 v 08:29

prave jdu kupovat tu samou Hondicku ,,,mel si i nejake jine poruchy, ,co svicky jake si daval ,,a vstriky je to poruchove, ,a ridici jednotka neodchazi predem dekuji za odpoved Zdenek

čiky
čiky napsal 10.12.21 v 07:54

Absolútne súhlasím, na plastoch sa súdruhovia z Hondy vybláznili.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.12.21 v 06:09 10b.

můj nesplněný sen, také jsem ji chtěl po B400, ale nakonec mě kamarát uhnal na BMW a nemůžu si stěžovat. Tato nenápadná Honda umí překvapit. Měl jsem tu čest se na ní kousek projet. Ten motor je klenot. Jako celek je to výborně vymyšleno, ale nikdy jsem nepochopil Hondu v té kvalitě zpracování plastů - co kus to různě sešroubované plasty, dokonce to někteří řeší elektrikářskou zdrhovačkou. A jinak obdiv za ty kilometry. Mám doma turistickou mašinu a najezdím tak 5000 ročně. Nuž blbá doba, není čas ani prašule na nějaké delší cestování. Navíc zlobí záda. Tak kolama dolů