Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník Danczek
Vloženo 25.12.2021
Aktualizováno 26.2.2022

Moje první motorka s obsahem 125 ccm. Na kterou jsem se dost dlouho těšil.

Motorka koupena od Pán z Vladislavi - S prodejcem jsem byl velice spokojen jelikož byl ochoten slevit na ceně a dokonce mi přidal k nákupu motorky domácí podosový stojan

Yamaha DT 125 X: No cash
Yamaha TDR 125: Vždy mi inzeráty protekli mezi prsty
Aprilia RS 125: No cash

První dojmy - První dojmy byly velice pozitivní už jenom po vzhledově stránce motorky, v černé matné barvě jí nemá snad nikdo. S mojí malou postavou to nebylo úplně ideální avšak jsem si zvykl a naučil se jí ovládat.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci, nenároční jezdci. Prostě ti kteří chtějí do začátku malý cesťák/enduro

Doplňky na motorce - Pouze jsem montoval kufr a jelikož byl univerzální tak jsem si musel vyrobit spodní držák, což pro mě nebyl žádný problém.

Úplně na začátek jsem neměl žádnou 125cítku na ježdění. Po doporučení od mého dobrého kamaráda a přítele který svarem najezdil spousty kilometrů a byl se vším spokojen jsem tedy si pořídil Honda Varadero 125.

Jelikož dlouhá léta se neměl finanční prostředky na zakoupení žádné takovéto motorky až teď. Ano sice jsem měl možnost udělat si rozšíření na A2 a koupit si silnější stroj, ale dal jsem na radu zkušenějších kteří mi radili ať se nejdříve vyjezdím na slabší kubatuře.

A teď už k motorce. Motorku jsem koupil za ideální peníz při mém stavu studenta ? výhoda těchto kvalitních strojů je že si drží svojí cenu takže se nebojím že bych nějak mohl prodělat, už jenom tím kolik zážitků, zkušeností a kilometrů jsem s tím zažil, vím že ty peníze nebyly špatně investované. Proto do začátku můžu jedině doporučit ?? Prostě takový malý cesťáček na začátky.

Motorka má vidlicový benzínový čtyřdobý dvouválec, chlazený vodou. Po bocích válce jsou chladící žebra, takže taková pomyslná dvojkombinace ? výkon nějakých 10,6 kW, uváděná maximální rychlost 110km/h, palivová nádrž na 17l benzínu což je při hrubé spotřebě 4l na 100 km když za to budeš brát do plnejch, dost na parádní výlet. Pro někoho mého vzrůstu je motorka trošku těžší ale člověk si na to lehce zvykne. Myslím si že potom přechod na vyšší kubaturu nebude pro mě takový velký problém. Dozadu se dá samozřejmě namontovat kufr či boční kufry nebo brašny (brašny jsem osobně nesehnal)

Sedlo je velice pohodlné řidítka jsou optimální k delší pohodlné jízdě. Pro spolujezdce je místa zde také dost.

Nějaký další specifikace nebudu uvádět, dají se krásně a přehledně dohledat na těchto stránkách za což opravdu vývojářům těchto stránek vděčím.

Do galerie přidám asi veškeré fotky které mám a veškeré věci se kterými jsem se potýkal jako například otočená přední pneumatika pak také obě píchlá kola, vůle v brýlích a a kdejaký ten škrábanec odřenina ulomené zrcátko a brzdová páčka.

Pro začátečnický jezdce doporučuji všemi deseti. Holt prostě nemůžeš od motorky čekat že za ní vezmeš a poletíš nadzvukovou rychlostí, nemá to ten potřebný výkon. Chce to prostě trochu času, trpělivosti, předvídání na silnici a přizpůsobení jízdě. ??
...Prostě kolama dolů a s rozumem...