Honda CB 600F Hornet (2010)

Vlastník LarryE
Vloženo 3.2.2022
Aktualizováno 4.2.2022

Motorka v originálním stavu, koupena jako nová v Česku, jediné neorigo doplňky - štítek Puig, zadní kufr Kappa, zadní blatník Moto Forza.

Yamaha FZ6 Fazer: Nesedla mi.

První dojmy - Dokonalá, precizní, atraktivní motorka, vzhled Black-line. Při jízdě dokonale ovladatelná, výkon motoru 75kW je více než dostačující, originální výfuk dává ve vyšších otáčkách velmi líbivý zvuk. Motorka jak pro začátečníky tak pro zkušenější jezdce.

Motorku bych doporučil pro - Moto pro každého, kdo hledá trochu adrenalinu, kvalitu, požitek z jízdy, všestrannost motocyklu a ocení jeho nesporné kvality ve výhodném poměru s pořizovací cenou. Jeho atraktivní vzhled a jízdní vlastnosti vás nenechají chladnými.

Doplňky na motorce - Přední štítek Puig, zadní kufr Kappa, zadní blatník Moto Forza

Honda Hornet byla již od počátku mým vysněným motocyklem, je sice prezentován jako motocykl pro začátečníky, nicméně už jen původ motoru ze supersportu CBR 600RR přizpůsobeného do Horneta naznačuje velmi vysoké ambice tohoto modelu. Motocykl okamžitě reaguje na přidání plynu, je velmi dobře ovladatelný díky nízkému těžišti a provozní hmotnosti cca 200kg , brzdy jsou celkem ostré, při brždění je velmi důležité nejednat zbrkle, v krizi dobržďovat dvěma prsty+zadní brzda. Doporučuji pořízení nízkého větrného štítku, má opravdu smysl, komfort jízdy je úplně jinde a přitom nenarušuje vzhled motocyklu. Též kvituji pořízení zadního miniblatníku, neznečišťuje se centrální pružící jednotka ani prostor pod sedlem, ani též nohy spolujezdce za jízdy v dešti. Podvozek je dost tvrdý, lze jej přizpůsobit nastavením centrálního odpružení a přední vidlice. Hornet je vhodný na zatáčkovité hladké silnice, zde se cítí nejlépe. Pozice při jízdě je skvělá, sedlo velmi pohodlné, dovedu si na něm představit i delší cesty. Při jízdě se spolujezdcem a zadním kufrem jen doporučuji pořízení opěradla na kufr pro spolujezdcovo pohodlí a eliminaci vibrací do zad. Poruchy se zatím nevyskytly žádné, je prováděna jen běžná údržba a servis. Trocha zručnosti a trpělivosti je nutno projevit při výměně svíček, přístup k 2. a 3. válci je dost komplikovaný kvůli nutnosti (nejlépe) úplného odejmutí nádrže a také díky silnému rámu pod nádrží.Je třeba trochu natrénovat odejmutí a nasazení sedla, nejde to úplně snadno. Jinak skvělá motorka, náhradní díly a díly pro údržbu seženete bez problémů, vč. originálních.

Bratwurst
Bratwurst napsal 18.10.23 v 01:43 10b.

Super popis, parádní motorka.

Davson73
Davson73 napsal 09.02.22 v 10:14 10b.

Byť mám starší verzi, tak popis sedí

aikon1
aikon1 napsal 03.02.22 v 22:46 10b.

Barva black jí slušíííí 10b.