Suzuki M 800 Intruder custom (2007)

Vlastník slavco2019
Vloženo 29.6.2022
Aktualizováno 16.8.2022

Moja úplne prvá motorka v živote. Myslím, že sme si vybrali jeden druhého vzájomne v rámci robených kompromisov.

Yamaha XVS 1100 DragStar: nebola aktuálne vhodná na predaj o Classic som nemal záujem, navyše Introš sa mi lepšie ovládal

První dojmy - Zuzku som kúpil po dlhom vyberaní v septembri 2021, ako svoju prvú mašinu v živote po tom, čo som sa v 47 rokoch odhodlal urobiť si vodičák sk. A. Proste mi padla do oka a hneď sme si rozumeli. Mne sa lepšie ovláda oproti Yamaha XVS 1100 Dragstar, alebo XVS650 Dragstar, či Kawasaki Vulcan 900, ktoré som mal možnosť vyskúšať a ktoré sa mi tiež páčili.

Motorku bych doporučil pro - Pokojný jazdec. Postava? Komu sadne :o) Ja mám 189/92 a neriešim , kto si čo myslí.

Doplňky na motorce - Držiaky bočných brašní, brašne, kufor, spaťáky, aktuálne nový padák aby bolo kde nohy vyložiť.
Aktuálne Leo Vince

Prečo? Lebo sa mi páčila, bola dobrá kúpa, manželka nedovolila cestovné enduro :o) a asi mi bola súdená ako prvá.
Po kúpe v septembri 2021 išla Zuzka na kompletný servis /oleje, filtre, sviečky, brzdovka, chladiaca, brzdové dosky/ a dostala nové papučky Metzeler 888 Marathon Ultra. Mala obuté ešte pôvodné od výroby, dezén bol síce ešte cca 50% /dlho stála a málo jazdila/, ale už boli tvrdé ako hokejový puk. Trochu sme s manželkou na jeseň pojazdili /200km/ a na zimu išla odpočívať s plným bruškom 101 benzínu. Cez zimu som dal prečaluniť sedlo na gel, urobil nejaké estetické úpravy - lakovačky niektorých dielov podľa vlastnej predstavy.
Apríl 2022 - preventívne vymenený lej, olejový filter, skontrolované sviečky, dostala nové pľúca v podobe vzduchového KN filtra /za 23Eur na Alze, no nekup to/. Od apríla od konca júna sme najazdili cca 4000km, zvyčajne od 250-350km výjazdy. S gelovým sedlom je to lepšie /aj tak stojíme po každých cca 100km na pauzu/. Výkon pri mojej pohodovej jazde na "kochačku" postačuje, aj keď je pravda, že by som nejaké koníky po tých pár tisíc km prijal, hlavne pri jazde v dvojici s batožinou a pri predbiehaní. Ale nie je to nič tragické ak je človek vnútorne pokojný a nikam sa neponáhľa. Musím povedať, že ak jazdím sám, je to úplne iná motorka ako keď sa vezieme dvaja nabalení. Škoda, že polovička nejazdí sólo, hneď by som z nej urobil bobra. Klasický mínus sú brzdy. Dva kotúče vpredu, prípadne aspoň kotúč vzadu by som prijal. Zatiaľ postačili aj v krízovke, no keby človek jazdil agresívnejšie, tak neviem. Ale kto chce jazdiť agresívne, nekúpi si Introša :o):

slavco2019
slavco2019 napsal 05.07.22 v 13:40

Ďakujem. Len potrebujem poriešiť výfuk. Pôvodný je prevŕtaný a dosť vibruje.

Guga
Guga napsal 29.06.22 v 16:28 10b.

Pekne si to zrobil