Honda VTR 1000F Firestorm (1997)

Vlastník Prasčenko
Vloženo 4.7.2022
Aktualizováno 25.7.2023

Stará ale stále stylová mašina k neutahání.

Yamaha YZF 1000R Thunderace: Už jsem ji jednou měl ale bohužel nebyla teď žádná slušná na prodej.

První dojmy - Boží zvuk a zátah už hezky od spodku, navíc se mi vždy líbil její vzhled. Nelíbí se mi pozice jezdce, řidítka jsou hodně nízko a je hodně váhy na rukou. Ještě mě napadá spotřeba ale za tu zábavu co s ní je nelituji jediné koruny.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo nepotřebuje lámat rekordy ale spíš se chce za pár kaček královsky bavit.

Doplňky na motorce - Tmavé Plexi MRA, černé flow blinkry od M-style,CNC páčky,elox šrouby kapot, pancéřky,ukazatel zařazené rychlosti, výfuky,krovka.

Vtr je super stroj a i když někteří prskají že je to tuctovka,není to tak úplně pravda a zase tolik jich člověk na cestě nepotká jako třeba FZS nebo SV. Firestorm má samozřejmě světlé i stinné stránky. Mezi plusy bych řadil vzhled a celkovou spolehlivost. Doma se cítí všude kde je trošku slušný asfalt a nejlíp nějaké to stoupání se sérií zatáček.Naopak ve městském hustém provozu trpí jak motorka tak jezdec.Co se týká podvozku není to žádná hitovka, ale když si s tím člověk pohraje dá se to naladit tak aby motorka byla dostatečně čitelná. Největší problém jsou rozhodně brzdy a ani pancéřky a kvalitní destičky zázraky prostě neumí.Né že by to brzdilo špatně ale dávkovatelnost je za mě prostě mizerná. Na cestování to také vysloveně není protože do nádrže se vejde prd, a ten prd velice rychle mizí.Takže je to mašina spíš na kratší trasy,ale cestování si na ní dovedu představit pokud by si člověk po cestě vyznačil spoustu benzínek. Spolehlivost je za mě opravdu v pohodě a myslím že motor si nechá i dost líbit.Je potřeba se zaměřit hlavně na napínáky rozvodu které mají tendenci selhávat a je lepší je pravidelně měnit a nebo dát pevně stavitelné.Spotřeba oleje se konkrétně u mě rovná nule i když topím jak o život. Před VTR jsem sedlal Thunderace a ten byl po oleji naopak velice lačný. Co říct závěrem? Firestorm je prostě zábavná motorka která neoslní ale ani neudělá ostudu a pokud má jezdec Skill tak s tím i tak sešlehá spoustu lepších mašin. Je to prostě stará motorka bez elektro fíčur u které si člověk musí umět tu rychlost zasloužit. Motorku doporučuji všem co chtějí hodně muziky za málo peněz a chtějí se víc bavit na okresce než na okruhu.

Ronin3012
Ronin3012 napsal 15.11.22 v 20:43 10b.

Máš jí pěknou sakra, rád se na jatu sejdu a pojezdíme a pokecáme

Ronin3012
Ronin3012 napsal 15.11.22 v 20:33

Paráda, rád se někdy sejdu! Čau Radek

callowsick
callowsick napsal 11.07.22 v 19:51 10b.

Krásná motorka z doby, kdy jsem byl mladej dodnes je to pěknej pohled