Yamaha XV 1100 Virago (1991)

Vlastník orinet
Vloženo 25.9.2022
Aktualizováno 10.11.2022

Moje pátá a snad už poslední Vzhledem k mému věku se chci už jen kochat a užívat si jízdu.

Motorka koupena od FIRMA:Iron Moto (Uherské Hradiště)

První dojmy - Dříve jsem měl Virago 750, tohle je o dost lepší, jen kdyby mi cestou od prodejce neodešel regulátor napětí a já ji nemusel tlačit několik km... Jinak bezva návrat k chopperu, je to hodná a dobře ovladatelná motorka.

Chtěl jsem něco klidného, začínal jsem na Hondě CBR 650f, pak jsem chtěl zkusit něco bublavějšího a koupil si Virago 750. Potom mě okouzlila Yamaha FZS1000 Fazer, ale po narození druhého dítěte jsem si musel dát pauzu. A po pár letech mě začaly svrbět ruce a koupil jsem si Hondu VFR 800 r.v. 1998. Boží motorka. Úžasná! Ale manželka se trochu bála na ní jezdit. Nikdy jsem nebyl závodník a jezdím opravdu klidně, ale tahle motorka docela klame tělem a když si člověk myslí, že jede 50km/h a koukne na tachometr, kde je 100km/h, tak jsem si začal říkat, že bych měl myslet na něco klidnějšího. Vybral jsem Yamahu Virago 1100, po předchozí zkušenosti se 750 to byla celkem jasná volba. Hlavně jsem chtěl něco s kardanem. Tahle motorka je bezva pro piloty mé postavy 176 cm. Mít o 10 cm více, tak se na ni asi neposkládám a popravdě, vypadal bych jako idiot Přeci jen to není velká motorka... Ovladatelnost je skvělá, motorka se krásně vodí a vzhledem k tomu, že stupačky jsou dost vysoko, nechá se i slušně naklopit. Brzdy jsou v pohodě, vzadu je sice buben, ale tohle je přeci chopper, nepotřebuji brzdit z 200k/h. Dá se jezdit i se spolujezdcem, ale na zadním bobku zase tolik místa není . Myslím, že na rozumné cestování je to pohodová motorka, ale věřím, že se na ní dá dojet i pěkná dálka, jen je občas nutné si udělat přestávku.

Franky_K
Franky_K napsal 12.11.23 v 13:03 10b.

žižala.
žižala. napsal 29.09.22 v 17:18 10b.

Dobrá volba.

DeaDDream
DeaDDream napsal 26.09.22 v 22:37 9b.

užívaj

Čadil
Čadil napsal 26.09.22 v 19:11 10b.

Myschan
Myschan napsal 26.09.22 v 13:55 10b.

"kochat a užívat si jízdu". Dobrá volba