Honda Forza 125 (2018)

Vlastník Hunyady
Vloženo 9.10.2022
Aktualizováno 9.10.2022

Větší 125ka, než dosavadní PCX.

Honda CB 300R: Byla by zábavná, ale ne tak praktická, navíc se spotřebou, jakou mám na NC750X
Honda Forza 300: Opět- protože mám NC750X a Forza 300 za cenu vyšší dynamiky než 125 má spotřebu jako NC.

První dojmy - Úplně první jízda na evidenčku byla zklamání. Forza se nechtěla sklápět do zatáček. Původní majitel měl pneu nafoukané jen na 0,5 / 0,7 bar. Po dofoukání na 2 /2,5 to byl jiný skútr. Těch asi 120 km domů jsem si užíval.

Motorku bych doporučil pro - Forza je vhodná pro někoho, kdo dojíždí delší trasy do práce, klidně i s kouskem dálnice. Pak pro ty, co chtějí pohodlný a úsporný stroj i na cestování a nemají řidičák na motorku.

Doplňky na motorce - Na skútru je originál držák na mobil a originální kufr. Nic dalšího není potřeba. Možná dám ještě deflektor na plexi, mohlo by být o fous vyšší.

Forzu jsem koupil místo PCX 125. PCX jsem původně bral proto, aby s ním kvůli jeho velikosti mohla jezdit i manželka. Ta ale přišla s tím, že je PCX moc veliké a že na něm jezdit nebude. Tak je prodávám a koupil jsem Forzu.

Podařilo se mi za rozumnou cenu koupit provedení ještě pár měsíců před faceliftem, ale s malým nájezdem (cca 4300 km), originálním kufrem a držákem telefonu.

Když srovnám s PCX - Forza je delší, vyšší, s větším sedadlem, obrovskym prostorem pod sedlem. Hlavně ale je při jízdě mnohem tužší, má lepší tlumení, výrazně lépe brzdí a celkově je při jízdě i brzdění klidnější. Co mě překvapilo, je motor. Má o 3 koně víc, než PCX, je to čtyřventil a i když má Forza o 30 kilo víc, je živější. Není problém držet 90-100 a to i ve dvou. Manželka si pochvaluje, že zadní sedadlo je prostorné a pohodlné. Nejvíc paf jsem byl ale ze spotřeby. S PCX mám dlouhodobou 2,2 litru, což je super. S PCX jezdím tak okolo 80-90 km/h. S Forzou jezdím 90 -100 a spotřeba při první jízdě domů byla 1,9 litru. Ve dvou s manželkou (dohromady máme 180 kilo) jsme měli včera spotřebu 2,2 litru. Zatím ji mám chvíli, ale jsem z ní nadšený oproti PCX je to veliký posun, jakkoli i PCX beru za super strojek.

Milan1963
Milan1963 napsal 01.02.23 v 17:31 10b.

Protože mám taky skútra , porovnávám. Forza vypadá hezky. Přeju radost za řídítky !

speroure
speroure napsal 15.01.23 v 14:38 10b.

Velmi pěkný, svižný a pohodlný skůtr

Myschan
Myschan napsal 18.10.22 v 08:39 10b.

Forza je jiná třída proti PCX. Dobrá volba

hruso25
hruso25 napsal 09.10.22 v 17:11 10b.

Vyskúšal som kamaratovu Forzu 125 a nechcelo sa mi veriť, že je to "len" 125ka. Tá mašina ide jak z praku.
Len z toho kľúča som bol voľajako zmätený