Kawasaki ZZR 1400 (2008)

Vlastník zx14r
Vloženo 18.12.2022
Aktualizováno 18.12.2022

Najkrajšia na svete! Skvelá ako turisticky tak aj na športové a každodenné využitie.

Motorka koupena od MOTOMIRO1 (Bánovce nad Bebravou)

Yamaha FJR 1300: ???

První dojmy - Tak prvá jazda bola na sídlisku na jednotku (rýchlosť), medzi panelákmi asi 500 metrov ?. A hneď nato iba po meste, v deň privezenia motorky. Toš nezabudnuteľný moto zážitok po 30 tich rokoch. Nesrandujem!!!

Motorku bych doporučil pro - Všetci by písali štýlom, že pre skúsenejších. No, ja hovorím, moto, a to je jedno aká, všetko čo má motor je pre bytosti s nevypatlaným pudom sebazáchovy.

Doplňky na motorce - Kufre bočné aj vrchný kufor. Tlmič riadenia. Turistické plexi. Bočné padáky a aj na prednej oske. Nový poťah sedadla. Výfuky Mivv certifikované.

Motorku som videl v inzeráte a obdivoval už asi rok. Takže láska na prvý pohľad ?.
Ešte z 90 tych rokov minulého storočia bola mojím snom Kawasaki ZXR 750 a to sa podarilo až v roku 2021 v podobe tejto krásky. Vtedy som asi rok mal ,,raketu" Jawa 350 632 a predal som ju preto, že si kúpim nadupanejšieho japonca, napr.
Tak a prešlo niekoľko rokov a je TU!!!
Mám ju rok aj niečo a tak povediac, sa ešte "zoznamujeme". Mala najazdených asi 103 000 km a za cenu 4.500€, no nekúp to!?
Je to americký model privezený na slovensko v 2015, 142 kW verzia bez ABS.
Po kompletnom servise, napr. tesnenie ventil. veka, rozvod. reťaze, výmena brzd., chl., kvapalín, nastavenie ventilovej vôle, výmena oleja a nejaké zváranie plastov.
To všetko a ešte iné maličkosti za necelých 1000€ v motospol v N. Zámkoch, motoservis. Odporúčam.
Absolvoval som hneď po pár týždňoch moto školu, level 1., kurz jazdenia a je to doslova povinnosť pre každého začínajúceho motorkára. Tam pod odborným dohľadom sa aj niečo naučíte. Jariabka v motoškole mi hovorí: nič slabšie si už nešlo zaobstarať na znovu začiatok? ?
Spotreba je zatiaľ najlepšie čo som mal bolo 6,4 l.
Moto sa správa neskutočne stabilne, či už jeden alebo dvaja na moto.
Myslím, že motor má záťahu a sily aj na tú hmotnosť až až a to aj napriek tomu, že to nemám s čím porovnať, pretože som na ničom podobnom nesedel a to ani neriadil.?
No, to sa nechvastám, to je fakt.
No, dobre, riadil asi rok pred kúpou na Kawasaki e6r alebo ako sa to presne píše. A to ešte iba na kondičnej jazde s inštruktorom ako spolujazdec.
Takže, stále zbieram skúsenosti a je to nádhera. Každý deň som na nej keď to počasie dovolí, to jazdím aj za dažďa aby niekto nemyslel, že som fajnovka.

lacof
lacof napsal 27.06.23 v 15:23 10b.

Pekná v NZ som ju videl.Tieto klasické moto sú veľmi pekné.

desmoman
desmoman napsal 01.01.23 v 20:22 10b.

Neskutečná raketa

Hawai
Hawai napsal 22.12.22 v 10:04 10b.

To je raketoplán, 161Nm / 7800 a 201koní / 9900, dobře se držet

Takhle má vypadat pořádná cestovní motorka

JA-NE
JA-NE napsal 22.12.22 v 09:53 10b.

dobrý teleport

veverica
veverica napsal 21.12.22 v 22:47

toto je graf z ladenia tvojej motorky. Bez náporového sania má výkon 200,3 koní- pri jazde niečo cez 213 koní. Maximálka bola reálne odskúšaná na hranici 325 Km/h .Takže áno, má viac pary, ako sa zdá