Honda CBR 954RR Fireblade (2003)

Vlastník Damsteel
Vloženo 18.12.2022
Aktualizováno 18.12.2022

Skvelá, hravá, funkčná - proste Honda.

První dojmy - Prvé dojmy boli prekvapivé - motorka mimoriadne jednoduchá na ovládanie. Kam som pozrel tam to išlo. Brzdy boli slabšie a vidla slzila olej, čiže nutný servis.

Motorku bych doporučil pro - Je to skvelý bike na okresky a okruhy.

Chcel som litrový SS. Ceny/stav ponuky v danom čase ma donútili hľadať aj pod kubatúru 1000. 954 sa mi páčila vždy, ostré hrany, ospevovaný motor. Krátky rázvor a nízka hmotnosť dodávaju mimoriadnu hravosť a ochotu meniť smer. Motor je hravý a jeho výkon má tendenciu na výjazdoch dvíhať predné koleso, čiže odporúčam tlmič riadenia.

Začal som klasickým servisom - olej v motore + filter. Repas prednej vidly, kontrola ložísk v krku riadenia, kontrola napínáku rozvodovej reťaze a nastavenie ventilových vôlí. Nutný servis bol hotový a na rad prišli brzdy. Výmena gumených hadíc za pancierové, repas brzdových strmeňov a brzdovej pumpy, nové platničky a brzdová kvapalina. Následne nové pneu Power RS.

Odteraz sa Honda začala používať podľa svojho určenia. Brzdy fungovali, podvozok taktiež a motor bežal bez chyby. Je to čistokrvný superšport, preto cesta vo dvojici je skôr trápenie (kto hovorí, že sa to dá a je to v pohode - neviezol sa na stroji na to určenom). Celkovo cestovanie na Honde 954 je skôr o utrpení ako pohode. Motorka funguje najlepšie pri rýchlostiach 120km/h a viac. Tam je doma - hladký asfalt, zákruty a horné otáčkové spektrum. Podvozok je plne nastaviteľný a fungovať bude výborne - pokiaľ ho nastaví profesionál!

Čo sa rýchlej jazdy týka, motorka funguje skvele. Treba jej dať čo si pýta - vysoke otačky a kvalitný asfalt. Odvďačí sa presnou a jednoduchou jazdou plnou adrenalínu a slobody. Výkon neprestane chýbať tak rýchlo ako na 600vkách. Jazdca nechráni žiadna elektronika, antihop či abs, teda staré análogové kladivo. Čo na plyne to na kolese a preto je nutné vedieť čo sa deje a ako zareagovať. Užil som si s ňou naozaj kopec srandy a kúpu neľutujem - skôr odporúčam. Prevovodka na tie roky a vyše 70tis km stále presná. Brzdy po repase fungovali výborne a motor v otáčkach jedna radosť.