Yamaha DT 125 R (1997)

Vlastník BulletproofTimko
Vloženo 18.1.2023
Aktualizováno 18.1.2023

Je to moja skvelá spoločníčka, jazdím s ňou aj po cestách aj do terénu.

Kawasaki KMX 125: Výška sedla keďže som vyšší jazdec tak mi nevyhovovala

První dojmy - Prvý dojem bol rozhodne záťah ktorý je skvelý. Prechádzal som na ňu z Jawy pionier takže nárast výkonu bol značný. Je to moja prvá v??šia motorka a očarila ma svojimi jazdnými vlastnosťami a skvelým zrýchlením.

Motorku bych doporučil pro - Pre stredne vysokých až vysokých ľudí ktorý od motorky neočakávajú enormný výkon ale skôr príjemné prevezenie po lese alebo po ceste. Avšak na 125ku je rozhodne jedna z najvýkonnejších

Doplňky na motorce - Komplet Gianelli výfuk
Protaper doplnky
Digitálny tachometer s otáčkomerom

S motorkou som hneď po kúpe odjazdil celú sezónu a počas celého leta mi robila radosť. Jazdil som prevažne po cestách no občas aj nejaký ten ľahký terén ktorý zvládala na jednotku. Pruženie je mäkšie čiže na ceste mi vyhovovalo pri väčších nerovnostiach alebo nejakých poľných cestách ktoré to zvládalo s prehľadom. Nejaké tie väčšie jamy však ľahko dostanú tlmiče na limit. Na konci sezóny mi fúklo tesnenie pod hlavou čo som sa dočítal že je jedna z častejších porúch a tieto motorky na to trpia. Výmena však trvá tak do hodinky ja som spolu s tým spravil aj generálku olejového čerpadla a vodného čerpadla aby bolo všetko pripravené na ďalšiu sezónu. Motorka je vhodná skôr na kratšie cesty ako na cestovanie.