Yamaha MT-07 (2021)

Vlastník R_O_D_R_I
Vloženo 16.2.2023
Aktualizováno 11.3.2023

Veľmi dobrá vstupná brána do sveta "veľkých" motoriek a pre niekoho to môže byť aj bike pro všechno :)

Motorka koupena od Petro a spol. Prešov - Určite odporúčam! Skvelý prístup a následne luxusný pravidelný servis!

CFMOTO 650MT: Som veľmi rád že prišla do ponuky až keď som mal MT07...CFMOTO 650MT som si vyskúšal ako predvádzačku. Pohodlnejšia jazda o hodne :) ale oproti MT07 je CFko ako nejaka 300vka? Mtcka ma húúútny prejav zo sania a hlboké tóny z výfuku:) Brzdy tiež bod pre MT

První dojmy - Po presedlaní zo 125 Piaggio Beverly MY2005 to bola pre mňa raketa :D Takže zábeh padol vhod :D No už ako laik som vedel že je to trocha tvrdšie od predku(ani po zabehnutí to nebolo inak). Každopádne po 125tke neskutočná zmena priam vtedy neopísateľná.

Motorku bych doporučil pro - Pre niekoho kto chce Upgrade alebo niekto kto nepotrebuje viac koní.

Doplňky na motorce - Zvýšene riadidlá SW Motech(montované po 1600km za 5 dní kvôli bolesti chrbta...žiaľ zvýšenie pomohlo iba z časti)

Po presurfovaní polky internetov :D som sa rozhodol pre MY2021. Kupoval som ju ešte tesne pred skončením VP na "veľkú" moto. Usúdil som, že je to pre mňa asi to najlepšie na začiatok. A NELUTUJEM ! :D

Veľmi rýchlo pribudli kilometre, prakticky každý deň min. 30km po práci. U nás v okolí Košíc sú krásne kľukaté cesty, takže tréning v nižších rýchlostiach- super na zábeh, super na naučenie :)

Prejdem rovno k zhrnutiu po 11tisíc km v priebehu troch letných mesiacov.
Väčšina km boli tu po slovensku a jeden trip do rakúska.
Posed- vzpriamený taký dosť podobný cendurám...
Podvozok- predok tvrdšie nastavený v predu...veľa toho nepožehlí:(, zadok som si nastavil na najtuhšie a tak mi to vyhovovalo(sem tam ladvinka)...Celkovo podvozok do tuha naladený(asi po kritike modelov zpred roku 2018), zle som sa vyjadril* do TVRDA :D (pri opise mojej inej moto vysvetlím). Tým krátkym rázvorom a nízkou váhou je v náklone neistá nervózna a podvozok tomu asi nenapomáha, žiaľ máme cesty aké máme.
Brzdy- za mňa SUPER, lepšie doštičky nejaké Sintrované a môžeš trénovať jazdu po prednom. Aspoň to bol môj pocit. Zadnú som nepožíval, keďže som nepostrehol účinok za jazdy mimo mesto.
A teraz to naj MOTOR- tak príjemný na ovládanie so sprievodom hlbokého zvuku zo sania a výfuku...no naozaj SKVELÉ!! Najviac sily ma v strede a popravde ďalej sa to ani neoplatí točiť. Len a len vďaka prejavu a sile motoru som mal chuť jazdiť nonstop :D
Spotreba- 4 až 4,2
Gumy- dám to sem pretože aj to má veľký vplyv na jazd. vlastnosti. Obuté od výroby Michelin Road 5 viď foto. Super gumy držia aj pri 6st...AAAle nieje to podľa mňa adept na ten podvozok. Skôr by som tam obul niečo makšie :)
Takže ako vyššie spomínam negatívum PODVOZOK, tak to aj bol dôvod predaja. Pre niekoho komu vyhovuje motor a nechce nič iné tak len investovať do podvozku a laďáku (ten motor si ho zaslúži :D) . Za mňa super motorka ktorú by som si kvôli tomu motoru znova kúpil.