Yamaha XT 600Z (1988)

Vlastník bukacekdaniel
Vloženo 19.2.2023
Aktualizováno 19.2.2023

Netřeba představovat, je to motorka co vytvářela segment adventure biků.

První dojmy - Koupena v depozitu, takže následovalo klasický kolečko lítání po STK, úřadech a vyřizování pojistky abych ji vůbec mohl přepsat a legálně dostat na silnici. Stará, hodně dobitá, hodně dojetá motorka, původně kupovaná jako zdroj náhradních dílů pro černou.

Motorka startuje, jezdí, brzdí... ale samozřejmě vše úměrné stavu. Motor klepe (vytahané oko na ojnici), páčky olámané, kapotáž dobitá, v předním kole volný dráty...

Na druhou stranu za ty prachy koupit pojízdný 3AJ ještě s papírama, to si myslím že nebyl vyloženě špatný kup. Podvozek narozdíl od mojí druhý tenere funguje, brzdy brzdí taky o poznání lépe a je tam spousta detailů co jsem sháněl a stály by při kusovým nákupu spoustu peněz. Dostal jsem k ní ještě jeden rozebraný motor 1VJ s dobrou klikou, volnoběžkou startéru, statorem a rotorem dobíjení...

Zatím máme najeto jen 5km, ale asi bych se nebál toho že by mě měla někde hned nechat. Jen prostě chce trochu lásky a péče, aby z toho časem byla zase hezká motorka.

Jen pro zajímavost, je to bejvalka uživatele @Kvápa_CV ( https://www.motorkari.cz/profil/kvapa_cv )

Jenik789
Jenik789 napsal 24.02.23 v 13:11 10b.

sice dobita, ale jede

.Eddie.
.Eddie. napsal 22.02.23 v 17:12 10b.

Už se těším až mě ji půjčíš

Mann
Mann napsal 20.02.23 v 12:32 10b.

Hodnotím ze dvou důvodů
1) tento druh motorek je mi velice sympatický a blízský
2) potěšila mě věta "aby z toho časem byla zase hezká motorka"

Ve tvé generaci se takový přístup už moc nevyskytuje Přeju kopec zdaru a ať se práší od koleček

Lumen
Lumen napsal 19.02.23 v 19:52 7b.

Dlouho sem po ni pokukoval jako po darci dilu,ale jsem vlastne rad ze tak neskonci preju hodne zdaru s opravou.
Dodavej fotky at se pokochame

Kali88
Kali88 napsal 19.02.23 v 16:31 7b.

jak bude vymazlená, dám vyšší hodnocení. Ale supr, že nekončí ve šrotu