Yamaha TDM 900 (2011)

Vlastník xsnakex
Vloženo 5.5.2023
Aktualizováno Včera v 14:14

Vloženo: 23.04.2024, Uskutečněno: 23.04.2024, Zhlédnuto: 151x, Firma: FIRMA:Kaval, spol (Rybáře 5)

Na doporučení i na základě informaci na netu jsem ještě loni nechal vyřadit škrtící klapku a projev v nízkých otáčkách se znatelně zlepšil. Nicméně docházelo k tomu,že při konstantní poloze plynu motka pocukávala,takže před cca měsícem šla do servisu Yamaha ve Varech.Servisak Pepa je hodně svéráznej,ale sedli jsme si - pokecali a dohodli, co a jak.Krome klasiky olej-filtr-brzdovka-chladici kapalina mi vyměnil TPSo,vyčistil a se synchronizoval klapky sání. Cukání je pryč!
Při servisu jsem nechal taky vyměnit původní gumy Pirelli Angel GT (podle DOT 2018) za nové Micheliny Road 6. Ty Pirellky možná původně nebyly špatný,ale mě klouzaly jak svině a měly na sobě takový divný praskliny - to se prej stává u motorek z jihu díky dlouhými vystavení slunci a je fakt,že moje TDMko je dotaženy z Itálie. Každopádně je to jedno - nový Micheliny jsou fajn.
I když párkrát už mi klouzly taky,ale to byla moje blbost při dobržďování - tady je dost cítit absence ABSa.
Aktuálně se chystám na úpravu sedla u Rutanu - potřebuju na sedlo namodelovat podélnou drážku kvůli problémům s prostatou...
Jinak doplněny blbůstky jako černý skla blinkrů,výraznější klakson,držák mobilu na rantl nádrže,2x USB zásuvka do kapotáže,žárovky Osram Cool Blue dopředu a LED CREE dozadu,mechový návleky na hefty (mám větší pracky a mám rád větší průměr - z malýho průměru heftů mě vždycky bolely palce).
Taky jsem dokoupil náhradní díly na kufry Givy a postupně je dávám do kupy - zvenku podrápaný,uvnitř přetržený gumový pásy a dorazový "lanka".Taky jsem si nechal sjednotit zámky kufrů na jeden klíč (původně byl jeden klíč na topcase a druhej na bočáky) u http://www.zapaservis.com

context (7) napsal 24.04.2024 v 18:19

na pneu, byly praskliny, jelikož byly staré a moto nejspíš stála ve vlhku, to je normální jev kdy guma stářím tvrdne a steří

• Další

Tak následně namontovaný padací rámy - spodní Givi a horní RD Moto. Namontovaný delší plexi+ původní deflektor.Namontovaný krátký černý stavitelný páčky.Utazena vůle v krku.Namontovaný rozšíření na boční stojan - původní

Vloženo: 20.06.2023
    Uskutečněno: 20.06.2023
  • Prvotní servis

TDMko odvezeno na prvotní servis / kontrolu do Helpmoto.cz Kontrola brzd, kotoučů,svíček, řetězu,výměna brzdovy kapaliny,oleje,,olejového filtru,vzduchového filtru,chladící kapaliny,seřízení vůle plynu a hlavně odstaven

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.05.2023