Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník Blade2
Vloženo 15.5.2023
Aktualizováno 15.5.2023

Láska na první potáhnutí. Dokáže jet velmi klidně, ale taky, jako správný sršeň, i velice ostře.

První dojmy - Už od prvního svezení je to příjemná a velmi zábavná jízda. Lehce jde za plynem a člověk se musí hlídat, aby za to netahal až moc. Na svůj věk má pořád hodně co nabídnout a to jak kvalitou jízdy tak i pohodlím a lehkou ovladatelností.

V době, kdy píšu tento záznam, jsem již na ní najel 2 roky a asi 20 000 km, takže určité zkušenosti už jsou. Po 12 letech jsem se rozhodl změnit kategorii a přesedlat z cruiseru na naháče. Byla to poměrně velká změna, ale Hornet je velice příjemný stroj na řízení a dost rychle jsem se s ním sžil.

Jízda je velmi pohodlná ať už z pohledu posezu, tak z pohledu kultivovaného chodu motoru. Jízda může být klidná, ale i velice svižná. Motor má příjemný zátah už od nízkých otáček a druhý dech nabere kolem 5 500 RPM, kdy zabere znovu, což dokáže trochu překvapit. Za mě brzdy jsou postačující, ale vše záleží samozřejmě na deskách. Při svižnější jízdě jde krásně do zatáček a nebojí se ani slušného náklonu. Tady se mi hodně osvědčily pneumatiky Bridgestone Battlax Hypersport S21, se kterými drží na silnici jak přibitý. Ani cestování na delší vzdálenosti není problém, jel jsem s ním cca 800 km v kuse a pořád to byla pohodlná jízda.
Co se týká spotřeby, tak tak se hodně liší dle toho, jak má člověk těžkou ruku. od cca 5l/100km do 8l/100km.

Design je za mě nadčasový a i po 21 letech vypadá pořád velmi dobře a účelně, což se mi na této kategorii líbí. Z pohledu údržby je to bezúdržbový stroj, pokud se člověk dobře stará o základy.

Jednoduše řečeno, Sršeň je prostě klasika, která stále dokáže bavit.