BMW F 650 (1993)

Vlastník Jaanek
Vloženo 11.7.2023
Aktualizováno 26.10.2023

Bílá německá střela vyrobená v Itálii.

Aprilia Pegaso 650: Na prohlídce motorky jsem nebyl spokojen jejím stavem
Suzuki XF 650 Freewind: Málo nabídek v okolí

První dojmy - Je to můj první stroj, líbí se mi snadná ovladatelnost a kultivovanost, ale asi si budu muset kousek zvýšit řidítka - po 4000 km beru zpět, řidítka jsou tak akorát.

Motorku bych doporučil pro - BMW f650 je vhodná pro začínající motorkáře, je to spolehlivej pracant.

Doplňky na motorce - Na motorku budu letos montovat voltmetr a přídavné světla. Možná zvážím ještě dokoupení vyhřívaných heftů, nechám si to ještě přes zimu rozležet v hlavě.

Je to moje první motorka, chtěl jsem něco levného, čeho mi nebude tak líto, když to někde položím. No teprv si dělám papíry a tak toho moc najetého nemám, max nějaký polňačky. Z toho, co mám na mašině najeto, můžu konstatovat, že je perfektně ovladatelná jak na silnici, tak v terénu. Brzdy brzdí a tlumiče se mi oproti freewindu zdají trochu měkčí. Spotřebu ještě naštudovanou nemám, ale předchozí majitel říkal, že na nádrž ujede 250 km - jestli včetně rezervy, to nevím. Určitě záleží na stylu jízdy, ale pokud bych to měl srovnat s internety, tak nezapočítal rezervu. Co mi trochu vadí, je absence kontrolky stavu nádrže. V den prodeje jsem na internetech sledoval bandu přejíždějící Transfagaraš, kde potkali po cestě asi 8 medvědů. Pobavila mě myšlenka, že nebudu vědět, kolik šťávy mám v mašině a zrovna u nějakýho médi mi to chcípne…jinak baworáku nemám zatím co vytknout.

26.10.23 - Sezóna pomalu končí, mám najeto kolem 4000 km. Z motorky mám víceméně kladné pocity, ale jedna věc mi trochu vadí. Při rozjezdech mi klepe pravý plast o držák na boční kufr a nevím si s tím rady, čím by to mohlo být.
Jízdní vlastnosti jsou super. Při delších trasách jsem zvládl na nádrž ujet přes 300 km, nepočítaje rezervu.
Kde se motorka cítí nejlépe? Rozhodně ne dálnice, rozhodně ne těžší offroad. Mokré silnice taky nejsou úplně ideální, ale to je problém pneumatik, které na mašině mám - Mitas E07+. Příští sezónu mi pravděpodobně ještě vydrží, ale určitě se podívám po jiných.

Dá se s moto i dobře cestovat? Určitě ano, 300-400km denně jsem s tím zvládl, motorka je pohodlná, ale časem se budu dívat po něčem dynamičtějším.