Kawasaki Versys 650 (2023)

Vlastník motosvět
Vloženo 25.7.2023
Aktualizováno 22.5.2024

Pohodlná, účelná a pro mně i hezká.

Motorka koupena od K2 moto Vrbova Praha - V červnu jediná v ČR k odběru bez pořadníku, barva GOLD SMOKE (limetku a černou sem nechtěl)

Honda XL750 Transalp: Vůbec mě nesedla a to sem bral za hotové ji pořídit.
Honda NC 750X: Malá, slabé brzdy.
Yamaha Tracer 7 / 700: Celkově subtilní
Suzuki DL 650 V-Strom: Bez led světel, Versys mě více oslovil.
CFMOTO 650MT: Nedůvěra...na dlouhé užívání, pokles hodnoty při následném prodeji.

První dojmy - Zkoušel jsem ji jako úplně poslední možnost a sedla mě už při jedničce dvojce následném brzdění a po 1km bylo hotové. Zbylé desítky km jen pocit z výběru potvrdily.

Motorku bych doporučil pro - Tomu kdo si Versyse vybere :)

Doplňky na motorce - - Nosič a kufr SHAD 59X
- Ochranná fólie displeje M-style
- Kryt chladiče kappa KPR4114
- Klíčenka Kawasaki (velmi důležitá věc:))
- Čirý tankpad onedesing
- Klakson oxford foghorn
- Zadní blatník kappa KRM02
- 2x USB vypínatelná zásuvka + Kawa relé
- Touring GIVI čiré plexi - BYLO
- Kryt motoru SW-motech
- Teploměr vzduchu 3v1 MINI 3 - BYLO
- Blástry M-style (spokojenost) - BYLO
- Přídavná dálková světla na motorku LED 30W s kpl el. zapojeno s regulátorem pro denní svícení a dálkový režim.
- Mechanický tempomat alias opěrka dlaně oxford
- Mech. ovl. vent. chlazení, sada smart MOTO
- Rozšíření zrcátek M-style
- SW-motech padací rám
- Slider ransoto
- Zadní blatník, Čína (spokojenost)
- Zadní rolny, pořízeny větší, Čína
- Přední protektory, Čína (spokojenost)
- Barevné kryty světel, Čína (spokojenost)
- Zvýšení řidítek 30mm, Čína (spokojenost) - BYLO
- Boční nosič SHAD 3P
- Boční kufry SHAD SH23
- Blastry tvarová kopie orig, Čína výměna za M-style z důvodu úspornějšího uchycení!(spokojenost)
- Úhlový přednástave M-style +50mm, výměna za zvýšení +30mm z důvodu montáže tankbagu!
- Držák tankbagu SW-motech
- Tankbag SW-motech PRO micro 3-5l
- 2x box na nářadí GIVI (výzva jej připevnit na Shad nosič)
- Centrální stojan RD MOTO (spokojenost BEZ nutnosti vyklápět bočák!)
- Origo Kawa krytky přídavných světel + loga + imbusy (vypadá to líp)
- Turistické čiré plexi origo Kawasaki (výměna za velké Givi z důvodu vzhledu, givi bylo moc vysoké, nehezké a nevykrojené pro blástry jako origo) drahé ale super.
- Snížené řidičovi stupačky o -40mm MC-motoparts.COM - výborné
- TPMS hlídání tlaku a teploty v pneu přes čepičku (Čína zatím spokojenost)

Co bych ještě rád doplnil, pak už bude přesně pro mé potřeby.
- předělání sedla na tvrdší a o 10-20mm vyšší + ty stupačky -40mm a zvýšená řidítka +50mm = královský posed (už se těším).

Proč Versys 650? Vrátil jsem se po létech k motorce. Minulý rok sem pořídil skútr Hondu Forzu 350 a chytlo mě to (pohodové projížďky po okreskach). Zadání bylo: dynamičtější než má upravená Forza, takže objem 600-800 nějaký výkon vs náklady. Pohodlný podvozek (cestovní enduro). A cena 160-250k plus výbava, ale hlavně férová nabídka za dané peníze. Nakonec vyhrál Versys pro mou postavu ergonomie, podvozek (nastavení, pohodlnost), kus motorky - jsem větší 186/105 , líbí se mě, led světla, ochrana proti větru (TransAlp 750 je špička v ochraně), osvědčené moto Versys. Motorka má i nedostatky, ale ty řeším doplňky nebo tím, že sem si zvykl :) holt plusy převážili. Versyse mám něco přes měsíc včetně absence (týden dovolená :)) zajíždění sem zvládl během pár dní poté servis. Vše v pořádku a právě najeto 3300km.
Někteří řeší vibrace, na to odpovím... svezte se hodinu na novém TransAlpu, řeší se hlučné řazení, zkuste TransAlp a jeho výborné rychlorazeni v obou směrech (méně přesné než Versys). TA sem chtěl, tak mu nechci škodit, třeba sem jezdil na pátečním stroji.
Kde se cítí Versys nejlépe? Když se s ním umí tak všude :) jen ho nepřeceňovat. Pokud se podíváte na stavbu motorky umí město, okresky, polní cesty a holt z objemu motoru vyplívá, že pětikilometrový rovinky nebudou v mžiku minulostí. Ale s tím sem počítal ;) a nebyla to priorita. Jo a kupodivu se mě líbí zvuk při akceleraci cca od 4,5tis ot. výše :)

Spotřeba sólo jízdy vždy na celou nádrž min 3,8l průměr 4,2l max 4,6l.
Jediné co mě chybí, tak tempomat pro krátkodobé procvičení ruky (vyřešeno mech. tempomatem/opěrkou Oxford).

Zkušenosti po ročním provozu: ...

SERVIS + datum + nájezd

2023
19.06.2023 v 14:45 Převzetí nového Versyse - Kawasaki K2 Vrbova Praha
04.07.2023 servis v 1 000km - Kawasaki K2 Vrbova Praha
18.08.2023 servis v 5 000km olej, ol. filtr + kontrola - v mé režiji (fotodokumentace)
13.12.2023 servis v 10 000km olej, ol. filtr + kontrola - v mé režiji (fotodokumentace)
Ujeto 10 272km - Vše funguje jak má a bez závad.

2024
14.03.2024 v 11 692km trojnásobný defekt zadní pneu na státovce! Škaredá dost ojetá, ale legální.Chtěl sem jí ještě měsíc jezdit než bude tepleji. Vyřešeno knoty a CO2 bombičkami - krokem domů 30km 30-50km/h.
15.03.2024 v 11 722km přezutí za stejnou Dunlop 160/60ZR17 SPORTMAX ROAD SMART 2 byl jsem spokojen, tak repeté. Hlavně přední je ještě dobrá. Nájezd hezký.
17.03.2024 v 12 100km sem objevil ameriku NAŠEL JSEM jak zobrazit venkovní teplotu na displeji!!! Bez Kawa diagnostiky nelze smazat hlášku SERVICE.
25.04.2024 servis v 15 000km olej, ol filtr, nov. mag. výpust. šroub + kontrola - v mé režiji (fotodokumentace)
22.05.2024 servis po roce (11měs) v 16 863km výměna orig. svíček, vzduchového filtru + kontrola a čištění všeho včetně útrob - vše v mé režii (fotodokumentace)

motosvět
motosvět napsal 26.04.24 v 22:17

Děkuji musím říci, že tu a tam někdo přijde kouká na ni a říká co to je za Versyse? Ten vypadá dobře a jinak Já sice měřím míň než Ty, ale mám na svoji výšku spíše delsí nohy proto stupačky o 4cm dolů, řidítka o 5cm hore a ješe sedlo tvrdší a 2cm nahoru a dá se jezdit týden v kuse
Jinak pro mě měl versys také nějaké nedostatky, ale věděl sem, že se to vypiluje věcma.
Ať dobře vybereš

Neeno
Neeno napsal 26.04.24 v 10:50 10b.

Tomu říkám vymazlit si motorku. Se svými 190cm jsem o ní kvůli krátkému rozvoru ani neuvažoval,ale teď když na ní koukám,tak se půjdu mrknout.
Fakt pěkná, vše k sobě ladí,pasuje a ty schránky mezi kufry a rámem co zaplňují tu nevzhlednou díru vidím poprvé...super.

kaw.38
kaw.38 napsal 06.01.24 v 12:35 10b.

Moc pěkná

motosvět
motosvět napsal 26.07.23 v 20:05

vopák ...díky skoro všichni maj tu křiklavou, tak proto sem jí nechtěl

vopák
vopák napsal 26.07.23 v 19:54 10b.

Nedávno jsem ho míjel ve vesnici(teda v tý limetce).Parádní je,at' šlape