Jawa 250/590 (1965)

Vlastník blazajan87
Vloženo 6.8.2023
Aktualizováno 23.10.2023

Moto na servis od známé. Typ 250/590 typ 00

První dojmy - Majitelka se v tom nevyznala, tak jsem jel původně pro obyčejnou kývačku. Po příjezdu jsem zjistil že je to Sportka trochu poladěná kutilem. Práce na ní bylo po kontrole a rozebrání dost. Výsledek myslím není špatný. Na to že nejde o renovaci ale takové poloviční vzkříšení. No posuďte sami.

Po dovezeni nevypadala zle ale po chvíli zkoumání se našlo dost věcí na výměnu opravu nebo dokoupení. Dopadlo to tak že se motocykl rozdělal do šroubku. Očistila a odmastila se plechařina. Díry navíc v zadním blatníků se zavařili, zadní madlo se taky vařilo, praskly přední blatnik. Nechal se míchnout lak a stříklo se to co bylo na kaši rezavé a opravované. Trochu se plechařina porovnala, vzala se Tempem a zavoskovala se. Natáhl jsem novou elektriku. Vyměněna ložiska v kolech a rozetě. Dokoupen a stříknut kryt řetězu. Přední maska vyměněna s novým kulatým tachometrem. Přetěsněna přední vidlice. Chromy rozleštěny. Oprava čepu stojanu. Oprava vařené stupačky. Nové brzdové pakny. Možná jsem na něco zapoměl ale bylo toho celkem dost. Pak už jen složit a vychytat mouchy a udělat STK.

Targus
Targus napsal 13.08.23 v 14:36 10b.

No, ono to moc nevypadá, ale takové ty kšefty "jen tak trochu pošolíchat" jsou ty nejhorší.
Člověk na tom stráví skoro rok a není to vidět. A přitom tahal motorku hrobníkovi z lopaty.
To známe...
Takže paleček za nevděčnou práci a záchranu jednoho týneckého peklostroje.

Milan1963
Milan1963 napsal 08.08.23 v 07:49

blazajan87
blazajan87 napsal 07.08.23 v 19:44

Děkuju snažil jsem se co šlo nechat nebo sehnat původní.

pali3x
pali3x napsal 07.08.23 v 07:26 10b.

Skvelá práca
Tomu sa povie servis .