Kawasaki KLE 500 (2007)

Vlastník lacerta82
Vloženo 19.8.2023
Aktualizováno 13.4.2024

Štíhlá, vysoká, nezáludná, ani nevím proč jsem zrovna tuto koupil, ale asi abych na ni jezdil.

Motorka koupena od Soukromý prodejce

Honda XL 650V Transalp: Na jednu jsem volal, ale stav z telefonátu mě odradil. Nikdy jsem na ni nejel. Jsem drobnější postavy a vím z minulosti, že KLE je uzounká a dobře se na ni jezdilo.Transalp podle popisu větší mastodont?

První dojmy - Jak jsem na ni sedl tak jsem věděl,že ji chci doma. Hned do stupaček, parádní poježdění u prodejce. Nebylo co řešit. Stav mohl být lepší,ale motoricky super a málo najeto.Tož jela semtam terénem a šlo to poznat ,ale to se vše dá dokupy a hlavně mě to baví si ji dát k obrazu svému.

Motorku bych doporučil pro - Pro človeka, který nečeká velký výkon ,ale zábavu na silnici i v lehkém terénu. Umí pěkně překvapit. Třeba brzdy jak málo brzdí?. I s tím do toho člověk jde a popere se s tím. Tato motorka ho odmění mnoha zážitky, Těším se na každou vyjížďku cestou necestou.

Doplňky na motorce - Doplňky budu dávat.Teď proběhla nějaká rozborka. Pár dílů jsem otryskal a do barvy. Druhé řidítka ,ty origo už nebyli nějak rovné-již zmiňovaný terén předchozího majitele.Přibudou padáky a další blbůstky.Druhá přední pneu asi Mitas E-07+.jiné Plexi, blastry, rolny na kyvku,.. mě to baví a je třeba si dělat radost.Udělám si ji k obrazu svému. Tvorba začíná ?...Postupně rád budu dopisovat co jsem dodělal nebo změnil od doby koupě motorky...1.jiné řidítka accel s-10 (původní ohlé z terénu). 2.Nové origo páčky (původní zkrácené uřezáním bambulek-zase do terénu). 3. Vyšší plexi-(turistické kouřové). 4.Padáky Heed a k nim i kapsičky.(pěkně pasují a navíc nestojí takový ranec jak sw-motech. 5. Otryskání a černá barva (spodní kryt motoru,stojan, držáky stupaček, řadička, páka zadní brzdy -k tomu i nové gumy. 6.sundány blástry( opět poškrábané z terénu.(buď budou nové originál nebo z výztuhou(zatím nevím)). ...Plánováno: 7.přídavné světla dopředu na padáky. 8.Zadní kufr.9.o zub menší pastorek(už koupený) 10.Možná zadní držáky na boční brašny 11. Kufr dozadu( plast nebo hliník).hlavně vyčištění všeho. Výfuk a svody už dostaly nový nástřik. Alespoň je co dělat ,když je volná chvíle.

Přední pneu Mitas E07+ je tam, proužky na ráfky taky,rampa pod držák navigace homemade AL, zadní rolny z mosazi.

Motorka mě moc baví. Jak jízda, tak úpravy.

Na této Kawině jsem už kdysi dávno občas jiezdil, jen na starším modelu a vždy bez problémů jak silnice tak terén.Chtěl jsem po nějaké době zase občas do terénu i na silnici.Nic co by mi trhalo ruce. Na to mám jiné. Prostě se projet cestou necestou. Enduro jednoválce jsem už měl a bylo to super,jen jsem chtěl zkusit dvouválec co zvládne silnici i terén.Transalpa jsem hledal jako první. Ale je takový širší a myslím, že nebude ani tak zábavný jako KLE. Ještě bylo v hledáčku xt660 z, ale výška -i když toho se nebojím- ,navíc již zmíněný jednoválec a mnohem vyšší cena. A já chtěl jen něco kolem komína, případně les,občas delší trasy v jednom či s batůžkem. Myslím ,že jsem udělal dobře. Zatím pár kilometrů najeto a je to radost.To je hlavní.Je spoustu lepších motorek,ale tato splňuje mé požadavky co se rozpočtu,kvality,jízdních vlastností i historie týče.A můžu si ji poupravit jak se mi zlíbí.

BigBang987
BigBang987 napsal 26.08.23 v 20:42 9b.

KLEčko v parádním stavu, jen to kazí to plégo z prvního faceliftu. Tvarově vůbec nesedí... Ale mít moje v takovém stavu, to bych si pískal

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 24.08.23 v 21:02 10b.

Moc pěkná

NXram
NXram napsal 24.08.23 v 06:55 10b.

Za mě je KLE nedoceněná motorka s nesmrtelným motorem na normální ježdění a lehčí terén po nějaké té úpravě , v zimě jsem ji koupil také abych měl zase něco v garáži na čem můžu přežít zimu nebo si jen tak vyčistit hlavu na polních cestách. Řešil jsem asi to samé jako ty, měl jsem již s pauzami tři KLR a už se mi do jednobuchu nechtělo. Jen mě tam schází krouťák od spodu, musí se docela točit a to v terénu na jedničku nic moc, dal sem o zub menší přední kolečko, ještě asi dám o zub až dva větší rozetu, na rychlost tuhle motorku nemám ...
Užívej ji ve zdraví

Sally06
Sally06 napsal 22.08.23 v 19:37 10b.

čoveče to je krasavec

callowsick
callowsick napsal 22.08.23 v 13:13 10b.

Tahle generace je fakt vzhledově pěkná