Triumph Speed Triple R (2016)

Vlastník j.r.ewuing
Vloženo 20.8.2023
Aktualizováno 20.8.2023

Po rokoch som sa zase vrátil k trojvalcu,lenže tentokrát v špecifikácii R

Aprilia Tuono V4 1100 Factory: Nenašiel som žiadnu s nízkym nájazdom a poctivým servisom

První dojmy - Dizajnovo zaujímavá motorka,príjemný motor s výkonom 103kW,teda 140 koní,nastaviteľný podvozok Öhlins a 320mm brzdy vrátane brzdovej pumpy s vypínateľným ABS od brembo

Motorku bych doporučil pro - Túto motorku si najviac užije chuligán,lebo ona má to chuligánstvo skrátka v krvi

Doplňky na motorce - Karbónové výfuky SC project,LED smerovky Triumph a padáky Triumph

Po predaji BMW S1000R a Suzuki Virus 1000 som pozeral po Aprilii Tuono V4R 1100 Factory (2017+),ale žiadna nezodpovedala mojim kritériám a tak som siahol po Triumphe Speed Triple R 1050 2016.Parádny podvozok,neskutočné brzdy a zaujímavý motor,ktorý viac-menej poznám z minulosti.Pri jazdení mapu Rain, Road, Sport a Rider ani neriešim. TRACK je tam stále.To je streľba,ako sa patrí. Motor ťahá, vlastne skôr sakramentsky ťahá ako blázon, od dvoch tisíc a je hladný po otáčkach, takže ani neviete a už je tam jedenásť tisíc. Síce maximálne výkon 140 koní je pri 9400 otáčkach, ale tak nejak to preletíte a už vás zastavuje obmedzovač. Trochu sme sa zohrali a to vám je šupovica. Pred zátačkou zatiahnete plné brzdy a zadná guma kreslí čiaru po asfalte a len čo na výjazde otočíte ride-by-wire plynom, nestačíte sa diviť, ako sa motorka zakusuje do cesty a derie sa preč. Tomu, samozrejme, veľmi napomáha podvozok od Öhlinsu a kované monobloky od Brembo. Trakčné kontroly, ABSko, spojka s preklzom, skoro všetko nastaviteľné či úplne vypínateľné.Tu sa vrátim k mape Rider, ktorú si viete nastaviť presne podľa seba. Ale ja som mal zatiaľ času na jazdenie dosť málo a najviac mi vyhovovala už spomínaná mapa Track.

petr13
petr13 napsal 22.08.23 v 22:38 10b.

Brukev
Brukev napsal 21.08.23 v 16:16 10b.

Co je lepší než Speed ? Speed R ... TOP

sorbon81
sorbon81 napsal 20.08.23 v 22:47 10b.

Krásná motorka