Yamaha FZ6 N (2005)

Vlastník patriktoman_
Vloženo 20.9.2023
Aktualizováno 20.9.2023

Moje první motorka do začátku motorkářské kariéry.
Je to můj noční běs (Bezzubka)

První dojmy - Ze začátku mi přišla výkonná, skvěle ovladatelná a že fakt jede, ale potom jsem vyzkoušel i jiné motorky a musel jsem trochu přehodnotit pár věcí. Například oproti Suzuki GSR600 má výkon až od 10k RPM zatím co Suzuki citelně více táhne už v nižších otáčkách. Dále mě trochu zlobil tuhý plyn oproti Suzuki, která ho má příjemně hravý a lehce ovladatelný. S motorkou se ale předjíždí skvěle a je hravá v zatáčkách takže na takový ty okrsky ideální stroj.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky skupiny A a pro mírně pokročilé.

Doplňky na motorce - Výfuk LeoVince + db killery (nádherný zvuk)
Padací rám motoru RD-moto
Padáky v osách kol (přední/zadní) RD-moto
LED blinkry
Zrcátka do řídítek M-Style + záslepky zrcátek M-Style
Gripy M-Style
Racing páčky M-Style
Krátký držák SPZ Barracuda

Hned první pohled na motorku a bylo mi jasné, že bude moje. Motorka mi hned ze začátku sedla, furt jsem na ní chtěl sedět a jezdit na ní. Ideální motorka do začátku pro ty s čerstvě zaschnutým inkoustem na řidičáku skupiny A. Hned po koupi proběhl větší servis a výměna kapalin. Na motorce jsem sezónu 2023 odjel 9 000 km a nemohu si stěžovat. Jízda s motorkou je příjemná, dobrý posed a i spolujezdec nesedí na prkenné lavici. Po výměně brzdové kapaliny musím říct že na svou dobu má motorka opravdu výborné brzdy oproti Suzuki GSR600 kterou jsem mohl vyzkoušet. Motorka je strašně hravá v zatáčkách a lehká na ovládaní i pří své váze 201 KG. Podvozek nepatří mezi nejhorší ale také není nejlepší ale funguje dobře a v zatáčkách podrží. Motor funguje až od 10k RPM (4 hrnek no) jinak do té doby si jen tak brblá a je příjemný na ježdění při nižších rychlostech ale jakmile se dostane přes 10k tak ožije a je to radost a úsměv od ucha k uchu.

context
context napsal 20.09.23 v 21:37 10b.