Yamaha XVS 650 DragStar (1998)

Vlastník mlukes
Vloženo 16.1.2024
Aktualizováno 17.1.2024

Prima stroj na začátek. Drakouš. Díky neorigo výfukům lidi kolem silnice věděli dlouho dopředu, že něco jede. A mávali. Děti i dospělí. Jako kdyby nás vítali do rodiny motorkářů.

První dojmy - Tahle mašina měla tak trochu upravený laufy. První dojem, když to původní majitel nastartoval? "K***a, to je rachot! :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro kluky a holky, který postoupili do skupiny A ze skupiny A2

Doplňky na motorce - Nic moc extra navíc mašina neměla. Přídavný světla. Brašny. Nášlapy pro řidiče místo stupaček. Vybraný výfuky.

Manželka mne nutila, a já se neubránil. Chtěl jsem chopper, protože jiný typy jsem měl zakázaný a ani jsem po něčem jiným netoužil.

Hledal jsem něco výkonově tak akorát na začátek, na vyzkoušení jestli nás to na starý kolena chytne a pak se uvidí. No a ono nás to chytlo a o něco později se taky vidělo...

Ale zpět k drakoušovi. Předchozí motorku jsem měl v 18ti letech. Jawa 350. Od té doby nic. Draka jsem pořídil na konci sezony a tak jsem stihl jen pár jízd kolem baráku. Doslova. Ujel jsem asi 5km a byl jsem rád, že jsem to přežil.

Svezl jsem i svoje holky, to jsem musel. Aby měly přes zimu o čem přemýšlet a na co se těšit.

Zima = rozborka všeho krom motoru. Výměny náplní, pneu... Prostě velice důkladná příprava na první celou sezonu.

První sezona ukázala, že nás to baví, že motorka je lehoučká a taky že je pro nás dva tak trochu malá a slabá, nebo slabší než by mohla být.

Poruchy nebyly, stroj jezdil pěkně, trubky hlasitý ( na STK to pak ale prošlo )...
Na konci sezony jsem se s drahou shodl, že výhledově se porozhlédneme po něčem větším a malinko silnějším, aby jsme nemuseli tolik trápit motor.

Jinak celkově motorka super právě na začátky, na cesty kolem komína, tedy na celodenní výlety v širším okolí.
S ohledem na typ stroje, na jeho výkon to asi není volba na dlouhé cesty po okolních zemích. I když... dá se do Afriky na pionýru, tak proč ne na XVS650 někam do Rakouska, že jo.