Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Petysek
Vloženo 1.2.2024
Aktualizováno 1.2.2024

Yamaha FZ1... Motorku vkládám po cca 6 letech pro úplnost své databáze a motohistorie.

První dojmy - Už si úplně nepamatuji, proč jsem tehdy chtěl právě tuhle motorku, když jsem s VéStromem byl tak spokojený, zvlášť s kategorií cestovní enduro. Pravděpodobně jsem chtěl zkusit něco silnějšího, přesto cestovnějšího. A FZ bylo a je tak krásné:-)

Jak už jsem psal, chtěl jsem zkusit něco silnějšího, možná poprvé zkusit pořádný ,,litr,,. A i přes nějaké zkušenosti s mnoha motocykly v té době jsem byl při každé jízdě absolutně fascinovaný tím výkonem čistých 150 koní v motoru, původem v R1. V té době ještě bez chytrých elektronických asistentů, jako kontrola trakce, motorové režimy,... Dodnes mám podezření, zdali nebyl motor nějak poladěný, protože motorka jela vážně ,,stašně,,! Stejně ,,strašný,, byl i zvuk z laděné koncovky IXIL, která byla úplně vybraná. Vše samozřejmě v pozitivním slova smyslu. S motorkou jsem za 2 sezóny byl spokojený, nebyl žádný problém, ale bohužel jsem nenajel zdaleka tolik kilometrů, kolik bych si představoval. Jinak se ale jezdilo, stran velkému výkonu, který udělal z každé vyjížďky velký zážitek moc hezky, posez celkem pohodlný, ve dvou se cestovat také dalo, vlastně nebylo nic, co by mě štvalo. Zvlášť zmíním velikost motorky, kdy díky své stavbě vyhovovala i vyšším a větším postavám. Pouze v nějakých momentech nebyl ten obrovský kravál z koncovky úplně nejlepší Stroj jsem prodával z jistých vedlejších důvodů, určitě na něj ale vzpomínám rád. A v té červené se zlatýma vidlema byla Yamaha fakt krásná Moc rád bych se opět svezl!!!

DeaDDream
DeaDDream napsal 03.02.24 v 23:11 10b.

na tuto sezonu ju mam doma ,moja druha velka motorka ,uvidime ako dlho si ju podrzim

ingott
ingott napsal 02.02.24 v 17:09 10b.

V červené vypadá super. Jo, mimochodem aktuálně vlastním a je to moje třetí motorka.

mrkvojed
mrkvojed napsal 02.02.24 v 10:50 10b.

super stroj. Podobně jak ty, u mě to byla moje třetí motorka a byl jsem naprosto nadšen z poměru výkon/svezení. Jízda na pohodu, moto toho dokázala hodně odpustit. Já tedy na ní najezdil víc jak 20 tis km a tuze rád na ni vzpomínám...