Suzuki VS 1400 Intruder (2000)

Vlastník Ericsson
Vloženo 20.3.2024
Aktualizováno 20.3.2024

Druhá jazda na motorke

Vloženo: 03.04.2024, Uskutečněno: 01.04.2024, Stav tachometru: 24805 km, Zhlédnuto: 165x

Druhýkrát (to je vraj ako druhý sex, čiže lepšie ako prvý). A skutočne to bolo menej neohrabané :D Mašina v tej jaskyni zo včera naskočila hneď na prvý krát a kým som si obliekol oblečenie, už sa aj trošku zahriala. Pomaly som zavrel sytič, otáčky poklesli.
Pootočil som skrutku voľnobehu proti smeru hodinových ručičiek o jednu otáčku. Otáčky motora nepatrne stúpli a zdalo sa mi to tak akurát, preto nasadať, ide sa!
Vidím svetlo! A nielen to na konci tunela/garáže :D Motorka ako zázrakom neskapíňala, na voľnobeh krásne pokojne bublala a rozbiehanie v križovatkách bolo bez stresu.
"Slušné", zhodnotil som sám pre seba, hrdý na svoju druhú jazdu (nepočítajúc pár jázd na požičanej motorke, spred hádam aj 10-tich rokov. Ten čas tak letí, že neviem, či ich bolo sedem desať alebo ešte viac?).
Motorka priadla ako mačička! Nastavenie voľnobehu otáčok sa skvele podarilo.
Veľkonočný pondelok k nám tento rok nepriniesol tak veľa vody, ako sme po minulé roky čakali, zato k nám priniesol saharský piesok a nápory vetra miestami tak výrazné, že na otvorených priestranstvách bolo cítiť ako sa vietor do motorky opiera a aj napriek ťažkému stroju ukazuje, že toto je iba malá ochutnávka toho, čo skutočne dokáže.
Túto jazdu mestom som si naozaj užil! Ak niekto videl v na veľkonočný pondelok červený chopper brázdiť cesty v meste Žilina, tak to som bol ja :D
Nestretol som žiadneho motorkára, možno preto, že všetci sa buď to zotavovali po ľudovej veselici alebo veľkonočnej šibačke, a možno preto, že boli na výlete motorkou niekde mimo mesta. Každopádne tento deň som sa cítil ako kráľ žilinských ciest :D Otázne je, ako to videli vodiči motorových vozidiel, no priznám sa, v danej chvíli mi to bolo jedno.
Možno niekoho napadlo, prečo som niekam nešiel mimo mesta, keď bolo tak krásne teplo, ale účelom dnešnej jazdy bolo preskúšať nastavenie voľnobehu a hlavne precvičiť si v praxi dopravu, križovatky a zákruty, skrátka dopravu v meste. Naviac dnes nárazy vetra precvičili aj môj balans a správanie motorky počas silného bočného vetra.
Moje emócie? - Fantastické, som nadšený!
PS: Ak sa tu nájde psíčkár, ktorý spozná na fotke tohto fešáka (myslím tým psa) Síriusa, ktorý je jedným z československých vlčiakov tu zo Žiliny, tak na neho prezradím, že pre našich českých bratov je to filmový herec, ktorý si zahral vo filme Zvlčení, ktorý bude mať tento rok oficiálnu premiéru v ČR.

elvis78 (137) napsal 04.04.2024 v 11:03

Pěkné povídání, pes nádhenej
Měl jsem německého ovčáka, chodil mi močit na fiichtla

Milan1963 (275) napsal 03.04.2024 v 20:50

• Prvá jazda na motorke

Keďže po kúpe motorky (v decembri) a jej zazimovaní som na nej ešte nikdy nejazdil, tak cez Veľkú noc bolo fantastické (skoro letné) počasie, ktoré vyzývalo na jazdu. A tak som podľahol, hoci 31.3. v nedeľu bol v atmosf/cestovani/?act=poi&did=3877

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
    POI: Vodné diel
  • Povrchová úprava držiaka baterky

1. Miesta, kde sa odlupovala vrstva chrómu a plech bol zhrdzavený som obrúsil kartáčovým nádstavcom pomocu brúrky. 2. Miesta som ošetril náterom odstraňovača hrdze na báze kyseliny fosforečnej (bežný komerčný produkt s /cestovani/?act=poi&did=3877

Typ: Oprava
    Vloženo: 20.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Zimná údržba

Povrčal som mašinu v garáži, do nádrže do plna nalial benzín obohatený o stabilizačný inhibítor proti rozkladu bio-zložky. Nakoniec vymontoval baterku (aby som ju mohol doma dobiť). Pri tej príležitosti som zistil, že/cestovani/?act=poi&did=3877

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.03.2024