Triumph Tiger 800 XR (2018)

Vlastník spendl_spendlik
Vloženo 2.4.2024
Aktualizováno 4.4.2024

Jednoduchá bezproblémová mašina

Motorka koupena od Motocentrum KM Svit - Bez problémov

První dojmy - na strednú cenduro triedu dosť mohutná, zaujímavý trojvalec, ktorý vie potešiť

Motorku bych doporučil pro - moto odporúčam každému kto hľadá zaujímavú univerzálnu mašinu strednej triedy

Doplňky na motorce - vyhrievanie rukovätí oxford, hlavný stojan, top case, vyššie plexi kappa, padáky SW motech, handbary SW motech, tank bak GIVI, držiak s nabíjaním na garmin, nosič kufrov GIVI + kufre

Podľa mňa je to veľmi rozumne postavená mašina, nemá žiadne ergonomické ani technické vady. Je na nej dosť miesta, nič netrčí, nevadí, ku všetkému je dobrý prístup, dobre funguje, je dobre spracovaná bez pocitu rozpočtovky.
Moto kúpená ako nová v 2020 je to modelový rok 2018 v najnižšej verzii XR, zatiaľ najazdené niečo cez 53000km, úplne bez závad, nemenil som ani žiarovku. Keď som ju kupoval bola to najlepšia ponuka v cenduro triede k pomeru cena - výkon - zábava - výbava. Je to všestranná, pohodlná cestovná mašina, kľudne aj vo dvojici. Keď jej riadne nakladáš je aj celkom zábavná so správnym zvukom. Motor je zaujímavý svojim trojvalcovým prejavom aj keď asi nebude pre každého. Treba ju brať ako dobrú strednú triedu a to platí v každom smere.
Z vecí ktoré mi vadia spomeniem napr. vyššie ťažisko a ako keby viac hmotnosti na predok, je s tým spojená horšia manévrovateľnosť v pomalej rýchlosti a tam kde je menej miesta. Mal som v rukách aj väčšie a ťažšie mašiny a bolo to lepšie. Prevodovka a reakcia na plyn mi tiež pri pomalej jazde a posúvaní v meste nevyhovuje.
Zvuk motora na sérii v nízkych otáčkach nič moc
Teplo od motora, aj keď to nie je tragédia je to cítiť
Rosenie smeroviek

Aj som rozmýšľal som, že ju predám a skúsim niečo nové, ale za tie peniaze ma nič lepšie nenapadá.
Je to dobrá, spoľahlivá, pohodlná mašina s dobrou spotrebou, ktorá sa nekazí, nežere olej a dobre funguje takže ešte u mňa asi nejaký čas ostane.