Suzuki DR 800 Big (1995)

Vlastník patlach1
Vloženo 21.4.2024
Aktualizováno 21.4.2024

Při první jízdě jsem si vybavil obličej Dana Nekonečného a jeho jakousi hlášku "budeme vibrovat"

První dojmy - Druhá projíždka...jo ono to má jen 5 kvaltů. Pro upřesnění, ...předchozí stroj jsem prodal kdysi dávno kvůli tíživé fin. situaci, poněvadž jsem potřeboval zaplatit školu (abys měl ten papír, povídali... bude se ti to hodit,..apod.). Budiž, bakalář byl za nějaký ten rok doma, první dítě taky, pak druhý,...a najednou že prý třetí. A já stále bez motorky a tak mi došlo že když ji nekoupím teď, tak už nikdy. No a pak kamarád mi doporučil Biga, prý super stroj a navíc nesmrtelný, a tak jsem si řekl proč ne...a jak to vlastně vypadá?

Doplňky na motorce - Doplňky: zásuvka a blastry

Ještě že si některý z předchozích majitelů nechal přešít a snížit sedlo. Se svými 1 a3/4 m jsem na křižovatce balancoval na palcích. Abych teda vypíchnul ty zkušenosti: Jízda je otřesná a vede k neustálým otázkám jestli to tak má být...a taky každý rok je znát i projev motoru,.,..brzd ani ne, ty jsou jalový od prvopočátku a ani nový destičky a kotouč nepřinesly výraznou změnu. A tak raději jezdím pomalu, kochám se a předvídám (když se zrovna nekochám). Je úžasné jak se projev motoru změní po seřízení vůle ventilů, dotáhnutí či výměně vyvažovacího řetízku, vyčištění karburátoru, zavaření děr ve výfukovém potrubí (předchozí majitel ho provrtal, asi chtěl lepší zvuk), nové svíčky,...prostě každá sezóna je jiná a samozřejmě lepší a lepší. Spotřeba paliva je dlouhodobě na 5,33 l/100 km, spotřeba oleje 2,2 na 1000km.
Servis: Ještě že jsem kdysi pár let vlastnil škodu 105s,..takže nějaké základy o tom jak motor motor pracuje mám. Drobné opravy vyřeším svépomocí ale nějaký složitější invazivní zásah do motoru nechám známému v servisu. Protože jak na potvoru, vždycky když se do něčeho pustím, tak my schází nějaká kravina kterou samozřejmě nemám a děti pak mají z mého drobného neštěstí prdel.
Kde se motorka cítí nejlpépe...co já vim? Ve městě určitě ne, ... a určitě na tom nejezděte po městě a v kraťasech jinak vám svod od výfuku přismahne chlupy na pravém lýtku.
Cestovat se na ni dá, co by ne, když je stroj v cajku (je o něj pečováno) a majitel není jelito tak není omezení

callowsick
callowsick napsal 28.04.24 v 18:19 10b.

Máš legendu a to není jen tak

banda1250
banda1250 napsal 28.04.24 v 15:55

...a udělal jsi dobře,supr stroj

zoller
zoller napsal 26.04.24 v 12:35 10b.

Přeju samé pozitivní vibrace !!!

Petr7474
Petr7474 napsal 26.04.24 v 09:00 10b.

Ať ještě dlouho vibruje

kiffrr
kiffrr napsal 26.04.24 v 07:03 10b.

Mám 750 a pobavil jsi mě. Článek super. A souhlasím se vším :) Jen že mám 2m tak mi nepřipadá nijak velká, ale předvídání je na této motorce základ. Takže se na ní naučí jezdit řidič a né jelito :) jelito se vyseká. Řidič se naučí předvídat. Ale jinak je to MOTORKA. Stará, krásná, BumBumBUCH