Royal Enfield Scram 411 (2023)

Vlastník Springi
Vloženo 1.5.2024
Aktualizováno 1.5.2024

Enfielda do každé rodiny! Pohodář co vyléčí i ty největší nerváky.

První dojmy - Těžko říct. Chtěl jsem něco jen na lítačku do práce, něco co nebudu mít potřebu po každé jízdě umývat.

Motorku bych doporučil pro - Motorka pro všechny věkové i zkušenostní kategorie. Nejvíc ale sedne pohodářům. Nedá se s tím nikam spěchat.

Jak už to tak bývá, po enfieldovi jsem nikdy netoužil. Vždycky mě přitahovali italky a kdyby mi někdo rok zpátky řekl že budu mít enfielda tak bych se mu vysmál do tváře.

Chtěl jsem něco na lítačku do práce, něco u čeho by mě netrápilo když to někde odřu, nechám stát na dešti a podobně. Prostě nějakého pracanta. Po scramovi jsem posledního půl roku pokukoval ale žádné zajímavé ojetiny nebyly a funglovku jsem nechtěl. V polovině března se ale na zdejší inzerci objevil pěkný kousek za absolutně neodolatelnou cenu, 15 minut od mého bydliště takže jsem neváhal a druhý den si ho odvezl.

Nebudu lhát, absolutně nic jsem od té motorky nečekal 18kw na 185 kilo. Není to žádnej krasavec, no prostě jsem ho koupil jen z rozumu jako dopravní prostředek místo auta na léto. V životě mě asi nic nepřekvapilo tolik jako tahle motorka.

Nevím jestli už jsem starej ale ta motorka je dokonalá. Je to takovej pohodář který zkrotí i ty největší nerváky. To prostě nejede ale zároveň má moc příjemnej kroutící moment, ta váha nejde absolutně poznat. Brzdy…ok, člověk musí používat i zadní brzdu. Vibruje to jako blázen když to člověk honí a nejde na tom nikam spěchat. A v tom je ta krása. Cestovní rychlost 80, protože v 90 už to citelně vibruje. Kdykoli dá člověk plný plyn tak kdyby ta motorka mohla mluvit řekla by asi “kámo….tak se zase uklidníme, kam spěcháš?”.

Je to takovej traktor. Lepší slovo jsem pro něho nenašel. Má rád pomalou, rekaxační jízdu, perfektně se řídí protože má absolutně geniální těžiště. Je to takový motorka “kdykoli, kamkoli a kudykoli”. Člověk prostě jede, vidí polňačku a vyráží objevovat okolí cestou necestou. Nic není překážka, projede to s absolutním sebevědomí všechno a ta lehkost toho jak se ta věc řídí! Neskutečná věc.

Enfielda do každé rodiny!

Targus
Targus napsal 08.05.24 v 08:56 10b.

Přemísťovadlo z bodu A do bodu B.
A navíc se to (prý) nekazí.
A žádné zbytečnosti typu tři konektivity a deset palivových map.

Blahopřeji.

hydra28
hydra28 napsal 06.05.24 v 08:57 10b.

Mám jeho bráchu Himoška třetim rokem a taky na něj nadám dopustit.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 06.05.24 v 07:50 10b.

Příjemné čtení!

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 05.05.24 v 21:41 10b.

Dobrej stroj. Jel jsem jen na jeho bratrickovi H., ale prijemne mne prekvapil. Preji mnoho stastnych kilometru

valasek
valasek napsal 04.05.24 v 07:52 10b.

Moc krásná recenze skoro mne navnadila jít si tuhle motorku taky koupit Ať přináší jenom radost