Yamaha XV 750 Virago (1992)

Vlastník Džandas
Vloženo 6.3.2009
Aktualizováno 3.5.2015

Moje kráska, srdeční záležitost a splnění klukovského snu. Stav odpovídá věku. Kupoval jsem jí teď v únoru, takže teprve uvidím co v ní je.

První dojmy - Hned jsme si padli do noty. Byla to po dlouhých letech moje první velká motorka, ale jako by jsme spolu jezdili pořád. Trochu jsem se bál jí naklopit, ale snese víc než jsem si myslel. A díky pohodlí sedadla nebolí prdel, super.

Motorku bych doporučil pro - Pro výlety do 400 km a pro kochání a klidnou jízdu krajinou ideální.

Tak už mám za sebou 2000 km a můžu se pustit do hodnocení. Jízdní vlastnosti dobré, líbí se mi, že není potřeba tolik řadit, motor má dobrý záběr ve velikém rozmezí otáček, pohodlné sedlo, při delší jízdě mi ale chybí předkopy, potřebuju si protáhnout nohy. Ale už se na tom pracuje. Zatím jezdím bez jakýchkoliv problémů, je to držák. Jen mě občas zlobí startování, co jsem vyčetl na netu, tak to bude asi volnoběžka. Jinak motka splnila moje očekávání a každá jízda je zážitek. Jen ty naše silnice! To je místama děs.

Tak po 5000 km jsem pořád spokojený, naprostá spolehlivost, ještě mě nenechala ve štychu. Nechal jsem jen přetěsnit vidle, namontoval padací rám, předkopy a podpěry brašen, koupil rolku a brašny.

No a další hodnocení, tentokrát po 5.letech. Tak jsem dohromady nalítal 26700 km. Musím říct, že jsem se spolehlivostí naprosto spokojený, nikdy mě nenechala ve štychu, troufám si s ní po Evropě a fakt není problém. Projeli jsme s manželkou Alpy,
Itálii, Chorvatsko, Slovinsko a podobně. Je to perfektně ovladatelná mašina se kterou si užívám kochačku i zatáčky třeba v Rakousku. Na druhou stranu, protože jsem přišel na chuť delšímu cestování, tak jsem zjistil, že Virágo není úplně to pravý ořechový na dálky. Malá nádrž, žádné krytí jezdce a ve dvou není moc místa na bagáž. Takže přesto, že jí miluju, příští rok jí prodávám a jdu do cesťáka.

Tak po 6.letech a spoustě krásných zážitků šla do světa. Málem mi ukápla slza. Závěrečné hodnocení: spolehlivá, nenáročná, dobře ovladatelná, pohodlná a krásná mašina.

Mmariner
Mmariner napsal 08.09.14 v 16:01 10b.

krasavica pěknej popis

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 16.02.14 v 02:45 10b.

Super léty prověřený stroj gratulejšn

mrnuss
mrnuss napsal 05.01.13 v 22:45 10b.

no super stroj co vic

1piškot1
1piškot1 napsal 06.11.12 v 16:32 10b.

Ahoj.Moc pěkna mašina.Prostě klasika

tepr