Jawa 500 OHC (1956)

Vlastník lubom65
Vloženo 12.3.2010
Aktualizováno 15.6.2011

Tenhle stroj naplnil touhu po silné 4taktní mašině. Zároveň prověřil technickou zdatnost.

Zrezavělé torzo, stojící několik let pod širým nebem jsem odkoupil v roce 1993 od Svazarmu. Restaurování probíhalo 2 roky a hodně mi tenkrát pomohlo zaměstnání v továrně. Všechny plechy byly vyžrané do takové hloubky, že se daly pouze posvařovat, kytovat a lakovat. Třeba konec zadního blatníku kde má být odrazka byl tak rozpraskaný, že jsem ho musel amputovat. Co se nedalo sehnat přes inzeráty jsem vyrobil, nebo nechal vyrobit. Kříži do "královky" počínaje, chromovanými ráfky 19" konče. Nakonec OHCčko dostalo přímo v Týnecké Jawě slušivý kabátek z tmavě zelené metalízy BMW. Dobře se na něm jezdilo, ale na mojí postavu to byl přece jen drobek. Po 3 letech ježdění r. 1998 mi Jawina pomohla cenově dosáhnout na Gileru 600RC, která mi byla šitá na míru. Škoda že nemám fotku té hromady rezu, co jsem přivezl v kufru auta.

Foto na Rajčeti

Pechyjo
Pechyjo napsal 07.01.11 v 17:52

Krásně povedená motorka nemusí bejt jen originál, takto udělaná motorka taky něco říká, ato o majiteli s tvůrci.
Moc povedenej kousek, jen ci je pravda, za 10b

MotoLuděk
MotoLuděk napsal 05.01.11 v 14:58

Dneska bys měl za ní takových Giler aspoň 10,

huskyman
huskyman napsal 01.04.10 v 19:55

krása, je to kus historie

MachacekVaran
MachacekVaran napsal 26.03.10 v 20:08

Tohle je kralovna vsech jawicek..tu mit doma..jéééé to by bylo radosti

Smooky
Smooky napsal 23.03.10 v 20:37

Jak vidím tento stroj, tak mi ukápne slina.