Kawasaki KLX 250 (2009)

Vlastník quanto
Vloženo 9.11.2010
Aktualizováno 9.11.2010

Podľa ostatných je to len bicykel s motorčekom zo šijacieho stroja. Ale keď treba spadnuté motorky dvíhať zo zeme, alebo tlačiť neprejazdným priestorom, tých 138 kg ťažkú motorku by chcel každý!

Kúpená na začiatku sezóny 2010.
Teraz, v novembri, má najazdené viac ako 12 000 km.
Piesková trať, štrková trať, poľné cesty, ale najmä asfalt na balkáne.
Postupne je upravovaná na ľahké turistické enduro:
- chrániče páčiek a najmä rúk
- vyhrievané rukoväte
- roadbook
- držiak mobilu (navigácie)
- hliníkový kryt motora
- skrinka na náradie primontovaná na kryt motora
- prídavné "čalúnenie" na sedle
- tank vak
- plastový top-case
- bočné tašky nepremokavé
Má rada všetky cesty. Okrem diaľnice.

zdeno14
zdeno14 napsal 12.05.19 v 11:14 10b.

paráda

puffybodie
puffybodie napsal 09.05.15 v 13:51

Skvelym prikladem je CSholka odsud na serveru nebo treba http://www.stephmot...com/p/blog-page.html , ale nasel jsem i dalsi co na podobnych jezdi dalky a ty duvody jsou povetsinou stejne (tak jako u tebe nebo i to co si myslim ja). Tyhle velke motorky bez rozdilu znacek je spise dusledek toho kam se to v poslednich cca 30 letech vypracovalo do smeru - ne vseobecny dopravni prostredek, ale spise modni doplnek a odreagovani po praci. Na tom samozrejme nic neni samo o sobe, problem je, ze to tak udelali vsichni a mensi objemy sli pres palubu. To se meni az tak posledni cca 4 roky pomalu. Uz nemluve o tom jaky je rozdil i jen za benzin mezi takovou 250 a 1000 na delsich cestach nebo treba i servis. Ja mam pro zacatek co mam (i kdyz jsem chtel mensi, ale nic rozumneho za dobrou cenu nebylo ) a je to super, ale v hlave uz se do budoucna sklada obraz neceho 250 - 350 co bych chtel a treba to i bude CRF 250 Rally pokud se teda rozhoupou ji vubec vyrabet

At to jezdi

quanto
quanto napsal 02.05.15 v 12:01

Pre mňa je zbytočné, aby ma vozila motorka vážiaca 250 kg.
Dokonca s kuframi ešte ťažšia.
Keď mám odskúšané, že by to išlo aj na motorke ľahšej o 100 kg.
Ani po Himalájach nejazdia 300 kg GS-á, ale menšie Enfieldy.
Nech si každý kúpi, na čom bude spokojný.
A to prajem aj Tebe!

puffybodie
puffybodie napsal 27.04.15 v 19:15

A proc tedy od TA zpatky k necemu mensimu? Bohuzel na trhu uz je nejakou dobu dira po Suzuki DR350 a zadna alternativa nebo nahrada mimo te slabsi Kawa co jsi mel a Hondy. Ten 350 motor ma tu cestovni rychlost 90 - 100 a celkove je to takova dobra kombinace pro cestujiciho solo a nejaka ta vybava s sebou.

quanto
quanto napsal 23.04.15 v 20:58

To už bolo dávno. Chcel som vyskúšať niečo iné, tak som opäť skončil u TA. Tentoktrát TA 700. Ale aj pre nového Transalpa už hľadám nového majiteľa. A rád by som sa vrátil k niečomu menšiemu. Malé motorky majú okrem malých nevýhod aj veľké výhody.