Jawa 50/555 Pionýr (1962)

Vlastník Milan-11
Vloženo 17.12.2010
Aktualizováno 24.12.2010

K tomuhle „skvostu“ jsem se dostal díky renovaci předešlého Pionýra, kterého jsem pořídil k narozeninám, mému otci.

„Rezo pincek“

Díky tomu, že se s ním pak tatík proháněl po ulicích a mával na všechny známé, vzbudil patřičnou pozornost a tehdy ho zahlédl i můj kamarád, který se následovně zmínil, že mají doma taky“takoví“kousek a dokonce i s platným TP.

Tak tedy“Čápe“, kamaráde, co s tím uděláme?
U něj doma byli rádi, že se toho zbavili a tak jsem se následně druhý den, spolu s otcem a kárkou, vydali na cestu. Nutno podotknout, že během cesty, bylo potřeba otce, psychicky připravit a přesvědčit, že to má opravdu cenu, do toho jít.
Tak jako vzbuzoval pozornost tatík, prohánějící se na „novém“pionýru, vzbuzoval jsem pozornost i já, cestou, kdy se ona hromada rezu přesouvala směr domov. My, smíření s tím, co vezeme a do čeho jsme se to vlastně pustili, opomenuli jsme dosti podstatnou věc a to, psychicky připravit naši panímámu. No co vám mám povídat, bylo to doma pozdvižení! Co je to proboha za šrot? Dejte to okamžitě pryč vy blázni! A tak, jsme se rozhodli, že se raději co nejdříve pustíme do práce a rozděláme vše do šroubku, no a že to byla fuška.
Jak se na to tak člověk díval, pomalu ale jistě zjišťoval, že nám opravdu zůstane jen ten techničák. Motocykl vykazoval takové stádium koroze a rozkladu a tak nezbývalo, než zaměřit se na hledání náhradních dílů. Naštěstí, bylo co vyměňovat a tak jsem něco málo posháněl.
Dnes už vše vypadá trochu k světu a bude-li toho času a penízek, určitě vše dotvoříme k dokonalosti a budu se těšit, až vyrazíme společně s tatíkem a budeme mávat ne vše známé kolem.

raid
raid napsal 27.09.19 v 22:11

A jak to tedy dopadlo??

kubba555
kubba555 napsal 19.02.12 v 14:28

Ježiš to by bylo uplně luxusní dát dokupy jen motor a lítat na tom po městě Fakt parádní kousek

Milan-11
Milan-11 napsal 13.12.11 v 22:44

herbelife: Stálo to u kamaráda na dvorku X let Pomalu na tom pracuju.Díky

herbelife
herbelife napsal 13.12.11 v 16:29

jaj to jte vytahli z rybníka??? to snad ani nejde takova jedovata koroze. jinak super. mam taky jeho starší sestřičku. a za par let se dočka. jasnych 10b

Milan-11
Milan-11 napsal 16.10.11 v 21:05

Tom_Jawa_Yamaha: momentálně, bohužel v nedohlednu Pořídil jsem na BMW tlumiče za hóódně grošů a ještě mě čeká pár měsíců splácení