Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník Imre
Vloženo 31.7.2011
Aktualizováno 24.7.2023

Není žádna jiná motorka, která by splňovala všechna moje očekávání tak jako je Yamaha FZ1 Fazer

První dojmy - Oproti FZS je menší, bachratější, velká nádrž, sedlo a vzadu skoro nic. Při zařazení 1. z neutrálu se ozývá dost velká rána, kvalty 2,3 jsou hlučnější- bylo mi vysvětleno, že ty novší převodovky dělají Japonci o něco citlivější. Trochu mě zklamal nástup výkonu- spíš se ji líbí ve vyšších otáčkách. Nejvíc co mě na FZ1 docela hodně překvapilo, byl klidný chod motoru, i když jsem ji vytočil do omezovače, nebo jsem na ní jel rychlosti přes 200km/h tak motocykl zůstal klidný a stabilní. Motorka zatím vysoce převyšuje moje jezdecký schopnosti. Do zatáček se ji moc nechce, ale věřím tomu, že to je jenom záležitost cviku. Posed je oproti FZS sportovnější, jsou tam níž položená široká řídítka, přesně ty které by jsi čekal na streetovém stroji, váha je položená víc na predním kole.

Motorku bych doporučil pro - motorkáře, který hledají univarzalni stroj jak na cestováni, tak i pro ostrou jízdu.

Doplňky na motorce - ukazatel zařazené rychlosti, nosič na kufr, zásuvka na 12V, padáky

Velká chvála patří podvozku- lehké hliníkové slitině tipu Deltabox díky které je FZ1 obratnější, lehčí a motor v něm drží při ostré jízdě jako skála. Přední brzda rozhodne nezklame, není kousavá, dobře čitelná, nevadne a stačí vždy dva prsty na rychle zastaveni. Zadní brzdu moc nepoužívám, jen občas na dobrždování.
Po výměně převodů na 16-46, motocykl hodně ožil a má silný zátah už odspodu.
Dole je to beránek, prostě pohoda na takovýto normální domácí poježdění ve vršku dává jasně znát od koho si půjčila motor, je to zkrátka divoká bestie. Spotřeba se pohybuje okolo šesti sedmi litrů, ale taky záleží na tom, do jak dobré nálady jsi se ráno probudil. Dostat se na devět litrů jde taky.

Cestování
Nejvíc jsem na ní na jeden zátah najel 670km a i na vzdory tomu, že mi na FZ1 posed nevyhovuje, únava nebyla až tak velká jako na FZS.

context
context napsal 13.10.19 v 20:40 10b.

Super mašina, není co dodat jen ť dlouho slouží a dělá jen radost a kolama dolů

Imre
Imre napsal 17.07.19 v 08:47

Hříbek: Rozhodně na FZ1 máš i lepší ochranu proti větru a bezproblémové startování. Já tam mám řídicí jednotku Ignitech, proto není ucukaná na origo jednotce 06 jsem nejel, nemůžu soudit. Slabší tah odspodu vyřešíš převodem 16- 46

Hříbek
Hříbek napsal 17.07.19 v 08:10 10b.

Pěkná FZ1 a super fotky ohledně přesednutí z FZS ... doporučil bys to i ostatním? laká mě tuhost podvozku a menší proporce, ale odrazuje slabý tah od spodu a ucukaná stříkačka - opravdu tak cuká jak všichni píšou ???

Ales600
Ales600 napsal 12.12.18 v 10:09 10b.

Paráda měl jsem FZ8ku a bylo to krásných 42000km

CR500
CR500 napsal 02.02.18 v 10:49 10b.

Dobre napsana recenze...jako take majitel 06 fazera s popisem souhlasim