Triumph Thruxton 900 (2012)

Vlastník zdenyseek
Vloženo 16.4.2012
Aktualizováno 11.4.2020

Po dlouhé době mašina, která sice není žádná raketa ale má duši. Ještě loni bych nevěřil, že mě bude bavit motorka, která má cestovní rychlost 100 km/h a při průjezdu zatáčkou si připadáš jak závodník z 50.let

První dojmy - Vzhledem k faktu, že jsem kupoval motorku na které jsem v životě nejel, tak to dopadlo víc než dobře :-)

Doplňky na motorce - motor-Laděné výfuky arrow 2/2, přímé sání KN filtry, Power Comander, výdechový filtr KN, jiná palivovavá mapa a odladěno na motorové brzdě
design-Přední maska Norman Hyde,držáky a vzpěry masky NZ-Team-Design, snížení zadního blatníku, led zadní světlo, zadní blinkry cad eye, držák světla a spz-NZ-Team-Design, uzamykatelné víčko nádrže Triumph,lakování masky a zadního blatníku NZ-Team-Design, podvozek-zadni tlumiče Bitubo, progresivní pružiny v přední vidlici

Jelikož před tímto pekelným strojem jsem měl samý šikmooký rakety, tak bohužel srovnávám nesrovnatelné . Ale stejně musím říct, že motor super a po instalaci laděných výfuků ARROW, úpravy palivové mapy a demotéže homologačních vložek Thruxton jede hodně dobře. Zvuk dvouválce s otevřenými laďáky je úchvatnej i v dobře zatlumené přilbě . Podvozkově mě motocykl kladně překvapil hlavně při průjezdu zatáčkou. I přesto, že Thruxton je poctivý kus železa, se dobře skládá do zatáčky. Toto ovšem platí na rovné silnici do rychlosti tak 120 km/h. V okamžiku ,kdy nastanou nerovnosti na silnici zvláště pak v zatáčce, tak podvozek trošku nestíhá . Toto myslím ale odstraní progresivní pružiny do přední vidle a zadní tlumiče OHLINS.
Další obrovskou výhodou je úspora pohonných hmot, jelikož se na Thruxtona vydržím dívat dlouhé hodiny aniž bych musel nastartovat. Myslím že je to hodně povedenej seriově vyráběnej Cafe racer. Jízda na tomto stroji je obrovským zážitkem, zvláště pak, kdy človek dostane trochu rozumu a dospěje do fáze, kdy nepotřebuje auta vnímat jako tečky na silnici a drhnou kolenama v zatáčkách. V devadesáti si připadám jako kdybych letěl dvě kila a zatáčku si vychutnávám stejně jako na nějakým supersportu

Ethi
Ethi napsal 21.08.21 v 09:22 10b.

Nádherný stroj

Petr_TA
Petr_TA napsal 27.12.14 v 08:25 10b.

Moooooc pěknej kousek
Poctivej kus motorky
10b

Maeslo
Maeslo napsal 18.10.14 v 17:14 10b.

Fakt pecka

c@rlos
c@rlos napsal 02.06.14 v 21:31 10b.

Se nemůžu stále vynakoukat to je silná káva. Vidět ji naživo je vždy radost.

brzda80
brzda80 napsal 15.10.13 v 18:18 10b.

To je kafáč jako med! Super kapota...