Moto Guzzi Griso 1200 8V (2009)

Vlastník Grisoroad
Vloženo 6.10.2012
Aktualizováno 10.3.2014

Vloženo: 16.10.2012, Uskutečněno: 16.10.2012, Zhlédnuto: 17x

Ta myšlenka mě proletěla hlavou jako blesk. Kroužím v Praze po náměstí Míru. Zprava přijíždí žena na skútru. Je to pořádný dlouhý skútr, žádné tintítko. Krásná mladá žena oblečena v černém kostýmku, žádná kůže. Matná černá helma, štítek, černé brýle. Jede více vpravo a nechává mě dost místa abych vedle ní zastavil na červené. V poslední chvíli si to rozmyslím a zastavím předním kolem na úrovní jejího zadního kola. Snad abych ji mohl pozorovat.

Zastavím tak jako v autě, zatáhnu za brzdy. V okamžiku zastavení se vytrácí odstředivá síla udržující Griso v lehkém náklonu na kruhovém náměstí. Čtvrt tuny oceli se začne klátit k zemi. Oči kloužou z černé siluety vpravo přede mnou na levé zrcátko skútru. Sním o mrtvém úhlu, který neumožní mladé ženě vidět co se odehrává vlevo, pár metrů vzadu. Blikne zelená, mladá žena přidá plyn a pohodlně natáhne nohy na dlouhém skútru. Do tváře ji nevidím, ale elegance s jakou se rozjede, lehké prohnutí zad se záklonem hlavy, dávají tušit co viděla. To je ten okamžik, kombinace vizuálního vjemu s obrovským fyzickým výkonem, krystalizuje myšlenka. Kupujme jim motorky, ušetříme!

Pro naše manželky uděláme první poslední. Koupíme jim i auto. Dokonce jsme pro to vymysleli kategorii aut, tak zvané druhé auto do rodiny. A zašli jsme tak daleko, že těmto “autům do rodiny” udělujeme titul “auto roku”. Táťka, manažer, jezdí v Superbu. Manželka má krásnou Fabii. Společně ji spolu vybírali. Tak to vymyslel mužský svět. Proč to nefunguje?

Mužské srdce se tetelí, když si s ním ta druhá polovička povídá o autech. Opravdových autech, ne těch “druhých do rodiny”. Kam se poděly ty Fabie? Manželky dvacátého prvního století jsou samostatné entity. Jsou-li v domácnosti, nebo podnikají, mají rády pěkná auta. Rychlá auta, velká auta. “Není to na tebe velké miláčku?”, ptá se se taťka při koupi několika tunového kolosu. “Není, uvnitř budu v bezpečí”, pronese a zamává dlouhými řasami.

Můžeme si za to sami, ty velké plechové krávy se ovládají stejně jako malá auta. Důmyslná mechanika a soustava posilovačů nechá hmotnost zdánlivě zmizet. Tuna, dvě, nevadí, ovládá se lépe než malá plechovka bez posilovače řízení.

Tak se dostávám zpět ke své původní myšlence. Zvládnutelná hmotnost motorky je daná fyzickými možnostmi řidiče. Máme my to motorkáři štěstí! Příští auto pro manželku bude motorka.

niki111 (0) napsal 03.01.2013 v 22:27

No...zase krásne.čisto.umno...a predsa takýto ľudia sú ..to určite to griso

CZert67 (15) napsal 22.11.2012 v 20:02

Moc hezká dumka .

SVSkritek (0) napsal 16.10.2012 v 21:56

Moc hezký deník. To si budu číst přes zimu

jakattara (9) napsal 16.10.2012 v 18:58

Pravda. Navíc když ta fota stojí za to ;) .

Jarda (281) napsal 16.10.2012 v 13:02

Vy jste úplný spisovatel Škoda, že nejsou vložené i fotky, které by to pěkně doplnily.

• Ital a sada na opravu golfových vozíků

Ze stanu mě vytáhne ranní italské slunce. Včerejší chmurné myšlenky nechám spát, je krásný den. Půjdu se pohrabat v písku na pláž, co na tom, že to je kus cesty. Moře za ten kus chůze stojí. Navíc dnes dopoledne nezamkno

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.05.2016
    Uskutečněno: 26.05.2016
  • Tichá horda motorkářů

“Co tam dělaj?” ptá se žena a s nevěřícím výrazem se ke mně přiklání jako na mši v kostele. “Vždyť jich musí být aspoň deset a vůbec nejsou slyšet!” pokračuje s notnou dávkou ... zájmu? Sedíme v restauraci Na Krásné vyhl

Vloženo: 03.04.2013
    Uskutečněno: 03.04.2013
  • Bošák

Bratr měl na klíčích Bošák snad od té doby, co mu rodiče svěřili klíče od bytu, aby mě mohl vyzvedávat ze školky. To podstatné měl, teď už jen tu motorku. Nevím do kterých všech motorek Bošák pasoval, ale z našeho klukov

Vloženo: 24.02.2013
    Uskutečněno: 24.02.2013