Cagiva Canyon 600 (2000)

Vlastník vm66
Vloženo 4.9.2013
Aktualizováno 4.9.2013

Po dlouhé době první motorka, byla krásná, žlutá...a já se zamiloval

První dojmy - Úžasný zvuk jednoválce, mocný tah od nízkých otáček, perfektní ovladatelnost na silnici i v terénu !

Motorku bych doporučil pro - Měl by ji mít každý začátečník, jednoválec naučí jemné práci s plynem :-)

Doplňky na motorce - Kufr

Chtěl jsem nějaké endurko na oprášení jezdeckých schopností.
Původně jsem lustroval Suzuki Freewind, ale jeden za slušnou cenu mi
utekl před nosem.
A pak jsem objevil tu žlutou krásku...
Fůru lidí kritizuje, že je u Canyona špatná elektrika, startér a nevím, co ještě.
Nic z toho jsem nezažil. Startér startoval, elektrika fungovala a motor jel jak urvaný ze řetězu. K tomu vysoký kolmý posaz , nízké těžiště a muší váha, prostě super stroj na blbnutí i k užitku.
Žel, díky krátké stavbě a vyspádovanému sedlu sedí jezdec s "koulema na nádrži" a řidítka má až moc blízko. Při každé akceleraci to odnáší záda v oblasti beder, takže dlouhé cestování si moc představit nedovedu. Spolujezdec je nalepený řidiči na záda, který je za každé ubrání plynu odměněn klovnutím do helmy.
Ale v celku, kdyby Cagiva coby firma fungovala a byly k sehnání náhradní díly, tak bych šel do toho znova !

Milan1963
Milan1963 napsal 05.09.13 v 11:33 10b.

Hezká barevná kombinace. A to sklouávání spolujezdce na řidiče při brždění znám ze svojí 650 taky, ale to jsou drobnosti.

danny3716
danny3716 napsal 05.09.13 v 08:24 10b.

pěkné , hodně štastných km bez nehody