Yamaha FZ1 N (2007)

Vlastník sketmannn
Vloženo 17.11.2013
Aktualizováno 12.12.2021

Jsem zase o krok dál. Novější a výkonnější motorka :)

Honda CB 1000F: Vzhled
Suzuki GSX 1400: Vzhled a moc velkej motor.
Yamaha XJR 1300: Váha a kroutí se v zatáčkách, jinak moc pěkná.

První dojmy - Jede jako drak a dobrý posez. Budíky ukazujou vše co potřebuju a maj dobrý vzhled, ale mám radši klasické ručičkové. Mám si zase na co zvykat a i co se týče údržby a seřízení.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv kdo má rád rychlou sportovní jízdu se silným motorem a dobrým podvozkem. Je to přeci jen odstrojená a ochuzená R1 :)

Doplňky na motorce - Gipro ukazatel rychlosti, Power comander III + ignition control + quickshifter, přepákovaní, zalamovací páčky, rukojeti rizoma, zrcátka, laďák mivv + KN filtr, polepy kol baracuda, místo plastů karbony. Brašna na sedačku od yamahy.
Tak přez zimu dány nové diodové blinky s odpory a pancéřové hadice od PP tuning. Na jaře měkčí sportovní gumy.
Včera namontovány padáky do os kol. Pod nádrží již byly.
9.7. 2014 - Nové o trochu šírší kónická řídítka Barracuda(zlaté) s představci M-Style(černé). Vše v pohodě jen vyrobit závity na závaží a naklepat do řídítek.

Nevím moc co bych napsal motorku mám čerstvě. Je to silná rychlá motorka na řádění, ale i se dá na tom někam podívat. Posez je dobrý ,jen by to chtělo dát jiná řídítka s představci asi, uvidíme časem. Trochu mě štve ,že když jí chci zvednout za krk tak musim odmontovat rozdělovač hadic od brzdy, vyřeším asi pancéřkama a bude to. Uvidíme v příští sezoně jak to posviští :)
Zavítal jsem na okruh do Mostu, řeknu Vám hukot. Jen by to chtělo antihoping a rychlořazení a někdy i tlumič řízení, který snad bude :)

21.9.2014 - Tak pro mne bohužel konec sezony kvuli zádům, ale 7 tisíc najeto a čekají nás ventilové vůle, chladící kapalina, olej a seřízení klapek. Podíval jsem se na šumavu, Hohnstein, Cinovec, Pekelky, Železnák až do Rokytnice, do Hořic na závody na jaře a tak po okolí jako je Dubá, kokořínsko a tak :) Jinak jsme se docela sehrály a už občas padne i kolínko :)
Také tento rok byla na brzdě v A-spritu, kvůli střílení do výfuku. Výkon 149 koní na motoru 128 na zadním kole. Lambda v pohodě.

4.10.2014 - Tak nakonec jsem i po operaci na to skočil a před tim zkontroloval ventily v 39tis v toleranci :) Nové iridiové svíčky :)

6.10.2015 - Blíží se nám konec sezony 2015. Letos jsem opět neabsolvoval alpy :( Za to svůj první motosraz v Peruci. Naježděno asi 9000 Km takže spokojenost. Nových míst moc neobjeveno. Spíše moje klasiky jako je Dubá, Ještěd, Železnák, Železná ruda, Vyššák, Hoříce, Krušné hory, Pohraničí německa, Jizerky, Pekelky a prostě sever no. Seřízeny podtlaky (při cca 47tis. Km). V srpnu dána sada Michelin Pilot Power 3 = spokojenost i na okruhu v Mostě.
Chystá se výměna oleje a kontrola předních tlumičů a asi i přední destičky. Jinak klasická údržba jako je brzdovka olej, vyprat KNko atd.
21.10.2015 - Destičky jsou na cestě, pístky na brzdičích vyčištěny, kapalina vyměněna. Vidle udělaný nicméně už mají něco za sebou je vidět :( - 31.8.2018 měněn olej ve vidlích...vůle stejné.
Dále zaslepen emisní ventil...výsledek: omezeno střílení do výfuku :)
10/2016 Velký servis kontrola ventilů OK. Nový rozvoďák, řetězovka a chystá se přední guma. O zadní nemluvím, ta mizí sama :D Jinak stále spokojenost a pokořeny Alpy letos prvně :)

-Bad_Boy-
-Bad_Boy- napsal 28.06.17 v 11:39 10b.

sketmannn
sketmannn napsal 11.05.16 v 12:47

Tak určitě i tvoje Zedisko jsem potahal na poruci po máslíčku :D

Sonyjarek
Sonyjarek napsal 11.05.16 v 08:06 10b.

FZ1 klasika, ktera bude vzdy v srdci Liborova ta nej nej. Twe jinak pekne svezeni na ni ;)

Atrotoxin
Atrotoxin napsal 19.01.16 v 16:44 10b.

sketmannn
sketmannn napsal 03.11.15 v 20:21

Děkuji, zima je bohužel vždy dlouhá :( Sobota neděle bylo naposled :p :)