KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník HeXedito
Vloženo 3.9.2014
Aktualizováno 26.3.2015

oranžový "ready to race" bez kompromisů

První dojmy - Advík je stroj, kterej si na nic nehraje. Je to prostě originál z dakaru s několika (homo)logačníma úpravama. Velká nádrž, dvouválcovej karburátor, podvozek WP a nic jinýho - prostě sen. Je to vysoký, hrubý a silný - to ve přesně vono..

Doplňky na motorce - laďáky LeoVince, HID jednotka, SAS a EPC out, 12V zásuvka, držák navigace, oranžové hadice na vodu, karbon-kevlarové kryty motoru, krytka nádržky brzdovky, padací rámy, nerezový spojkový váleček

Začalo to celkem nenápadně. Mezi učením na státnice jsem se občas mrknul na inzerci, abych se trochu odreagoval. Jednoho krásného dne jsem to psychicky neunesl a prvního černého advu z Itálie nechal přitáhnout. Samo sebou to byl řádnej šrot, takže měsíc práce doma a dva měsíce v servisu. Nyní je už ve slušnym stavu a brzo se na něj budou věšet doplňky (hliníkovej šusplech, kufry, apod.).

První jízda na vlastním proběhla ihned po nacvaknutí SPZ. Je jedno, že chcalo a bylo hnusně. Připadalo mi to jako počasí pro advíka stvořené. Nepouštěli jsme se do žádných větších akci, vedl jsem ho slušně a s respektem do té stovečky. Jen pár fotek, vystřídat pár kvaltů a zase domů. Další den mi to ale zase nedalo - to už bylo krásně a sucho. To se nedá popsat. Letěl jsem jak drak a do helmy jsem řval nejrůznější věci. Oči mi svítily a srdce bušilo. Musel jsem zastavit na vyhlídce, abych to rozdýchal. Konečně jsem pochopil, co to pořád kluci maj s těma emocema, co to přináší. Zvlášť prý nad 7 tis. otáček. Je to pravda

Vlastně mi došlo, že to bylo jako v té reklamě na advu. Odjel jsem po obědě a vrátil se večer. A to jsem byl jen "kolem komína".

Už při prvním pohledu na tohodle mazla je jasný, co je to zač. Velký dakarovský nádrže, který ukrývaj dvouvál s označením LC8 plněnej sadou dvou karburátorů od Japončíků. Podvozek White Power a brzdy Brembo... no a v podstatě už nic jinýho. Je to vše, co člověk potřebuje k dokonalýmu zážitku. Žádná šílená elektronika ani další ptákoviny.

Nejvíc se mi na něm líbí, že umí úplně všechno a jediným limitem je pilot...

HeXedito
HeXedito napsal 16.11.14 v 12:40

Všem děkuji za pozitivní reakce .. nicméně je tam ještě spousta práce.. jsem však odhodlaný vychytat vše a udělat z ní téměř funglovku

EL-GATTO
EL-GATTO napsal 16.11.14 v 09:03 10b.

Hezká

EL-GATTO
EL-GATTO napsal 06.10.14 v 05:36

hezká,a ty Vince..hmm

Rocco84
Rocco84 napsal 04.10.14 v 19:40 10b.

Moc hezká, ta znala terén z doslechu že ? 10b

Driver-toys
Driver-toys napsal 10.09.14 v 20:26 10b.

Černá je prostě nejhezčí, že ? Pěkně napsaná recenze a hodně zachovalý kousek.. Ať ti drží a nesetkáš se s jejími neduhy !