KTM 990 SMT (2009)

Vlastník VitSild
Vloženo 5.10.2014
Aktualizováno 7.2.2016

Kačena na cestování i sportování.

Ducati Multistrada 1200: cena pořizovací a cena servisu
BMW R 1200 GS: ještě mám na ní čas

První dojmy - Lehounká, krásně ovladatelná. Podvozkově perfektně žehlí i horší asfalt, brzdy na můj vkus hodně ostré ale perfektně dávkovatelné, a ergonomie posezu na jedničku to měřím skoro 2m..

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo se chce trochu odlišit a zažít jiné cestování.

Doplňky na motorce - výfuky Leo Vince, nahrána palivová mapa od akrapoviče, boční tašky origoš KTM, topcase kufr givi, vysoké plexi original, gelové sedlo ktm, boční ALU kufry KTM.

Původně se mi líbila i DUCATI multistrada 1200 ale cenově pořád nedosažitelná a ještě mě odradil nákladný servis, také jsem pokukoval po klasice BMW GS 1200 ale to jsem si řekl že na tuto mám ještě dost času.
Po zkušenostech s japonskýma a evropskýma motorkama můžu říct že to evropané opravdu umí. Posledních pár kousků motocyklů mám s evropy a podstatně více mi u nich sedí ergonomie posedu, podvozky a hlavně méně válců než 4 v řadě.

Zkušeností ještě moc není, mám ji dva dny a najeto cca 300 km, ale vždy dám na první pocit zda mi motorka sedne.
A tato kačena mi sedla.

Nyní provedu velký servis, výměnu gum, pár doplňků a další info doplním později.

11/2014 - najeto dalších 1500 km a musím stále chválit.

12/2014 - Na vánoce jsem smtčku dopřál velký servis ve Vlašimi, obul bačkůrky od pirelli angel GT, dokoupil pár doplňků a sezóna 2015 může začít.

8/2015 - najeto celkem 6000 km, vyměněn olej, přezuto na Pirelli SCORPION Trail II

cat-nikita
cat-nikita napsal 06.10.14 v 10:34