ČZ 125/476 (1969)

Vlastník
Vloženo 30.1.2015
Aktualizováno 12.1.2024

Na první pohled hromada šrotu jsem si řekl a to jsem pro ní jel kus cesty.Cena ale nebyla špatná a zrovna po této jsem toužil.

ČZ 175/477: Zrovna nebyla žádná slušná na prodej

První dojmy - Když chuděra vykoukla z chlívku na denní světlo nejprv jsem se lekl.Už vím co znamená slovo podokapovka.Po bližším ohledání to ale nebylo na celkovou renovaci a tak jsem ji vzal.Prostě mne přepadnul pocit,že ji musím zachránit.

Asi před rokem jsem u kamaráda v garáži spatřil krásnou zachovalou ČZ 175/477.Chromová verze s vínovou metalízou.Na první pohled mi padla do oka a řekl jsem si že pokud si ještě někdy koupím českou motorku bude to jedině tato ČZ.
Chtěl jsem nějakou zachovalou nenapadenou,nerenovovanou.Ať je na ní vidět věk.Takový veterán má pro mne správné kouzlo.Trošku jsem to s tou ošumtělostí ale přepísknul a je to spíš pěkná krysa.
Nic méně je to první ročník,vývozovka do němec.Mimo blikačů které jsem již demontoval a výztuh v předním blatníku je to krásný originál.Komplet ji vyčistím,rozhýbu motor,elektriku a bude se jezdit.Plán je jasný-stát na startu
20.6.2015 Na Bydžovském čtverci.

Postupné rozhýbávání:
Nejprv vše rozebrat a pořádně očistit.Na rámu se promazalo uložení kyvné vidlice,ložisko řízení.Většina chromovaných dílů už je nepoužitelná,tak jsem sehnal po bazarech všechny díly v pěkně zachovalém stavu,ale s patinou.Přezul jsem kola,vyměnily se pružiny zadních tlumičů,řidítka a nějaké drobnosti.Všechny díly které budou stříbrné budou znovu nalakovány,jelikož jsem musel vyměnit přední blatník s nádržkou oleje.V současné době je plechařina na opískování.
Motor proběhl kompletní rozborkou.Vyměnily se ložiska a simerinky.Byl proveden třetí výbrus.Převodovka bez známek opotřebení.Spojka dostane nové lamely.

Sice se sedmiletým zpožděním, ale už to konečně opět stojí na kolech a jezdí.Motor jde krásně,skoro bych řekl příjemnější jak 175ccm.Než jsem stihl složit 476ku,tak mi v garáži zakotvila 477čka a 487čka obě s papírama a jelikož nemám místa na rozdávání,tak se musím se 476kou rozloučit

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 23.03.15 v 15:52 10b.

Pěkný kousek ja ji sehnal v lepším stavu

Mašík.
Mašík. napsal 04.02.15 v 20:49

tak za takové stroje tě uznávám ! tam kde každý končí ty začínáš a dokážeš opravdu zázraky !

uš
napsal 01.02.15 v 13:54

Jirko,jelikož jsem si tím už prošel,tak jsem soběstačnej.Elektrika ,lakování není problém 2015 je pevnej termín.Psal jsem že to nebude leštěnka,ale motorka na ježdění!

Jirka4137
Jirka4137 napsal 31.01.15 v 15:55

Vidím to spíš do 15.6.2016 je na ní opravdu dost práce a lakýrníci většinou nejsou tak pohotoví jak by jsme si přáli. Další zádrhel bývá elektrika. Věřím že to bude pěkná hračka.

SalvatorPRO
SalvatorPRO napsal 31.01.15 v 13:04 10b.

10 bodů a to spíše za to že jste ji koupil a snažíte se ji dostat do provozu, než za vzhled motorky