Jawa 50/23 Mustang (1975)

Vlastník martin1761996
Vloženo 12.2.2015
Aktualizováno 22.2.2015

Můj první, dlouho vysněný stroj. Poprvé mne svezl asi jako 15-letého.

Jawa 50/21 Pionýr: důvod neuveden
Babetta 207: důvod neuveden

První dojmy - První jízda na tomto letitém stroji proběhla překvapivě bez úhony. Ten pocit vézt se a přitom nešlapat byl tehdy opravdu k nezaplacení. První dva týdny neuběhl den, kdy bych minimálně hodinu nestrávil na sedátku Mustanga.

Jako patnáctiletý vesničan jsem samozřejmě chtěl mít svoji motorku. Tehdy jsem pokukoval nejčastěji po Pionýrech a Babettách s tím, že jsem ani pořádně nevěděl v čem je rozdíl. Řidičák jsem neměl a tak to měl být vyloženě stroj na polňačky a projížďky po vesnici. Poté mi táta domluvil od souseda nepojizdného Mustanga. Po týdnu oprav se stroj rozjel, a já překvapivě bez úhony absolboval první krásnou jízdu. Poté jsem jezdíval jak jen to bylo možné. Všechno šlo stranou jen abych se mohl projet.
Hlavním přínosem však nebyly jen zkušenosti z jízdy, ale i ze samotné údržby/opravy. Předtím jsem rozhodně neznal význam karburátoru ani jsem neviděl píst na vlastní oči.
Tímto se tedy klaním tomuto legendárnímu stroji a děkuji za skvěle prožité chvíle, ať už při jízdě, nebo u oprav.

Milan1963
Milan1963 napsal 12.02.15 v 16:48 10b.

Mám stejné zkušenosti- první jízdy, první opravy, i když na Jawě 20.. Mustangu 10 bodů.