Honda NC 750X (2015)

Vlastník pudis15
Vloženo 13.4.2015
Aktualizováno 6.8.2019

Skvělý stroj pro každý den, pokud neřeším výkon...
Na druhou stranu, vše vykoupí jednoduchá technika a spotřeba do 4,0l

Honda VFR 800: Chtěl jsem něco praktického do města i s možností výletů i off. A navíc jak říkají staří zkušení motorkáři, nová je nová a nikdy nepadená
Ducati ST4 S: Stejný důvod jako VFR
Suzuki DL 650 V-Strom: Přišla my taková chudá - design
BMW F 650 GS: Odradila mě cena - koupě - díly
BMW R 1200 GS Adventure: Do města hodně velká - drahá

První dojmy - Moto padlo okamžitě do ruky i manipulace na místě není nejhorší. Od chvíle kdy se pootočí kola je ovladatelnost v minimálních rychlostech skvělá. Hodně se toho tu napsalo a výborně shrnulo, takže nemám téměř žádných dalších vět. Odpustí i sem tam nějakou tu chybičku, hodí se jak pro začínající, tak i pro ty co mají něco najeto.

Motorku bych doporučil pro - NC 750 X bych doporučil všem, co nepotřebují mít oku lahodící supersport, nechtějí zbytečně zatěžovat rodinný rozpočet, i začátečníkům. Universál...

Doplňky na motorce - hlavní stojan, padáky givi, vyšší širší plexy, kryty rukojetí, kryt motoru, blatníček, led světla, kufry, teploměr, voltmetr, meřič tlaku

Protože tu všichni moto popsaly dost výborně a už nepatřím mezi lidi, kteří preferují výkon 1:1 a pod. Tak jsem po dlouhém bádání a srovnávání všeho možného rozhodl pro NC.
Prozatím jsem ještě téměř nic nenajel, jen za 3 jízdy asi 600km, takže prozatím nemám moc co hodnotit, ale moto funguje bezvadně, odpustí i sem tam nějakou tu chybu (samozřejmě že řidiče), hodí se jak pro začínající, tak i pro zkušené. K jízdě nemám žádné výhrady (krom pár koníků navíc), pozice je příjemná a celkem pohodlná.
Snad bych jen uvítal o pár litrů větší nádrž. Ve větší rychlosti přes origo plexi trochu fouká. Vyměněno za větší a blastry.
Co se týče motoru vůbec mi nevadí, že se nevytáčí až do vesmíru, alespoň mě nenutí tahat - tahá dobře od 2000 bez cukání. Výkon je pro běžnou jízdu dostačující. Taky se stím dá trochu zablbnout, je to hodně o jezdci.
Úložný prostor místo nádrže je prvotřídní, beru jej jako takovou pohotovostní schránku s možností uložení přilby, dle mého revoluční věc. Spotřeba k tomuto skoro dieselu je velmi příjemná, při zajíždění jsem čekal, že se budu pohybovat, dle recenzí někde okolo 4,0 - 4,5l a toto se nekoná, v současné chvíli po ujetí těch pár km jsem na 3,5l. To mi vyhovuje, protože jsem chtěl moto pro radost, každý den a občasný výlet a hlavně muselo žrát méně než auto. Tak mi NC kouzlí úsměv při každém návratu domů, protože je obrovský rozdíl udělat si výlet za 200,- nebo za 500,-
NC je nejlépe na silnici i ve městě není k zahození, na off se dá i na stupačkách, ale s rozumem, rozhodně to není žádný enduro, ale polní cestu, lesík, okraj tankodromu taky zvládne, zase je to o řidiči a schopnostech.
Myslím si, že je to dobrá motorka na každý den a po mých zkušenostech s ní si dokážu představit, že by se dalo i na ní cestovat, ostatně jsem viděl nějaký foto z alp, ruska, Řecka, apod.
PROSTĚ TAKOVÁ TA HOLKA PRO VŠECHNO. Krásně to bylo ukázané v jednom videotestu. Ani ryba ani rak, spíš takovej chameleon.
Essai Honda NC 700 X
Dost jsem se u toho pobavil.
Nechápu lidi co rýpají apod. každý má svoje - každý je motorkář
Prozatím vše funguje jak má, takže MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST.

Samíc
Samíc napsal 06.08.19 v 18:36 10b.

Filippek
Filippek napsal 18.06.15 v 19:04 10b.

Dobrá volba . Ať dělá jen radost!

Myschan
Myschan napsal 19.05.15 v 11:28 10b.

Pohodová a kvalitní motorka. Dobrá volba

pudis15
pudis15 napsal 29.04.15 v 07:22

Tak garančka je za námi, přístup byl dobrý, byť jsem přijel bez objednání, vše zvládli na počkání do 1,5hod. Trošku jsem byl zklamaný, že mi přejímací technik po servisu nesdělil podrobnosti o tom, co se tam dělalo a placnul jen tak něco na hrubo, což na mě působilo téměř tak, jako by se tam moto postavilo za 2000,- a řeklo se: no vypadá hezky,tak je v pořádku. Jinak s NC stále maximálně spokojen. Přeji všem spoustu km bez problémů a nehod.

crxjet
crxjet napsal 15.04.15 v 20:28 10b.