BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 24.3.2024

Vloženo: 24.04.2024, Uskutečněno: 13.04.2024, Stav tachometru: 128438 km, Zhlédnuto: 215x

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku, kde měli kamarádi výuku enduroškoly.

Cestou do Enduroparku MK jsme si zkusili projet část TCT, na kterou jsme se napojili někde pod Jemnicí a na asfalt jsme vyjeli ve Vranově nad Dyjí. Tato část TCT jsou poměrně dost lehké šotoliny a polní cesty, ale bylo to pro nás příjemné zpestření cesty směrem k Vranovské přehradě, kterou jsme po asfaltu absolvovali již nesčetněkrát. Alča si to užila na maximum.

V Enduroparku MK probíhala Škola jízdy v terénu se Zdeňkem Gottvaldem a Rudou Fráňou. Nacvakali jsme jim pár fotek a pak s nimi přejeli na motokrosovou trať do Jamolic, kde mi Ruda půjčil jeho Yamahu Tenere 700 World Raid. Prohnal jsem jí nějakých 5 kol po trati. To už byl test, který ukázal, jak dobrá motorka to je a já budu mít zase brouka v hlavě, jestli jí nutně nepotřebuju. Původně jsem totiž myslel, že si dám jedno kolo, ale po jeho ujetí jsem si řekl, že si dám ještě jedno, a pak další, a další. Po ujetí 5 kol mi už bylo blbý pokračovat dál a tak jsem z toho slezl. Každopádně na mojí 12 GSA bych se takto na trati nesvezl ani z poloviny dobře. Díky moc kamaráde ! ?

Cestou zpět jsme se ještě zvládli potkat s Ondřejem Balákem, kamarádem a prodejcem Royal Enfieldu z brněnského Hönig Wheels, který právě zajížděl nový Royal Enfield Himalayan 450. Tahle motorka za pár korun je oproti staršímu modelu uživatelsky mnohem příjemnější a snad bych řekl i hezčí. Snad někdy vyzkoušíme víc, i když i cca 2 kilometry mi ukázaly o jak moc se mezigeneračně posunul. Takže Ondro díky svezení a rádi jsme Tě viděli !

PS : Jinak malá příhoda s novým BMW R 1300 GS. Jeho majitel se jal vyrazit do výjezdu na trati. Cvakl jedničku, rozjezd, pokus o přeřazení na dvojku neúspěšný ! Co je ? Objel tedy úsek na jedničku a přijel do depa. Ty pičo, řadicí páka praskla. To si jako děláš prdel, že motorka za třičtvrtě mega má řadící páku z papundeklu !! Žádný pád, jen prosté zařazení rychlosti. Jako majitel BMW musím říct, že to je k zblití !

Milan1963 (273) napsal 27.04.2024 v 17:05+1

Nemám internet, jsem u půjčeného - dočasně. A vidím, že nezahálíš. Tak to má být.
Jen ta řadička, to je dost špatně, zrovna u BMW...

• 6.4.2024 - toulání Českou Kanadou a Třeboňskem

Předpověd počasí slibovala 25 stupnů a sluníčko a tak jsme skočili do sedel Baworáků a vydali jsme se na první letošní potulku na velkých motorkách. Bylo to neplánované, takže jsme se tradičně nemohli rozhodnout za ano,

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024
  • 28.9.-1.10.2023 - 18. sraz MotoRoute 2023 s odskočením

Ke konci září je pro nás již tradicí účastnit se setkání příznivců magazínu MotoRoute, přitom ještě v úterý nebylo jasné, jak nakonec pojedeme, protože Alči GS shořel alternátor a mojí Stovečce se vysypal startér. Nakone

Typ: Sraz
    Vloženo: 05.10.2023
    Uskutečněno: 05.10.2023
  • 9.-10.9.2023 - Šumava Tour VIII.

V sobotu jsme vyrazili na Šumavu, kde jsme se měli setkat s Kubrtem a Lucií. Prvních 90 kilometrů jsme jeli naší krásnou Českou Kanadou a pak jsme se napojili na šotolinové cesty, po kterých jsme dojeli až do Třeboně. Bo

Vloženo: 11.09.2023
    Uskutečněno: 09.09.2023