Wintercross Frankenbach – Stauffer stříbrný, Kohút sedmý
Text: Petr Czyž , TZ | Zdroj: Osička MX Team | Foto: Archív Osička MX Team | Zveřejněno: 18.3.2025 | Zobrazeno: 470x
Původním cílem Osička MX Teamu byl podnik série MAD v Šenkvicích na Slovensku. Avšak počasí zaúřadovalo a závod musel být kvůli silnému dešti zrušen. Týmoví kolegové Marcel Stauffer a Tomáš Kohút proto zvolili záložní variantu, a to Wintercross v německém Franenbachu.
Wintercross Frankenbach, konaný pod záštitou německého autoklubu ADAC, se pyšní mnohaletou tradicí, neboť letošní závod představoval již 50. ročník od jeho vzniku v roce 1969. Do kubatur MX1 a MX2 se přihlásilo téměř sto závodníků z různých zemí, mezi nimiž se objevily hvězdy seriálu ADAC, jako například Max Nagl, Nico Koch, Noah Ludwig nebo Francouz Jordi Tixier, jehož účast bohužel poznamenalo zranění krční páteře.
Závod, který se konal na tvrdé hlinité trati, provázelo po celý den slunečné, ale velmi chladné počasí. I když šlo spíše o přípravný podnik, diváci se sešli v hojném počtu a vytvořili skvělou atmosféru.
Osička MX Team reprezentovala ve Frankenbachu dvojice #401 Stauffer a #45 Kohút, oba v kategorii MX1. Stauffer vylepšil svůj třetí čas z měřeného tréninku, když v závodních jízdách obsadil dvakrát druhé místo, čímž vybojoval stříbro celkově. Rakouský závodník Stauffer tak našel pouze jediného přemožitele, a tím byl výše zmiňovaný Noah Ludwig.
Výsledky - wmx_2025_mx1_tag.pdf
Tomáš Kohút zajel v měřeném tréninku osmý čas, následně skončil na šestém místě v první jízdě a na osmé pozici ve druhé. Celkově tak přivezl Kohút z Německa sedmé místo, a to při bodové shodě se šestým závodníkem v konečném pořadí.
Trať ve Frankenbachu a Dolle, na kterých absolvovali Stauffer s Kohútem přípravné závody, se výrazně liší svým povrchem. Díky tomu závodníci získali jasnou představu o svých silných stránkách a oblastech, na kterých je třeba zapracovat před ostrým startem sezony.
Informace o redaktorovi
Petr Czyž - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)