Michal Puškár o závodě AA Cupu v Mostě

Reportáž slovenského závodníka Michala Puškára jr. o posledním závodě Alpe Adria Cupu, který se na okruhu v Mostě konal společně s naším Přeborem ČR.

Alpe-Adria cup Most 29-31.7.2005
Trénovať sme začali vo štvrtok, kde som sa hneď v prvom tréningu príliš oprel predným kolesom o obrubník a spadol som. V ďalšom tréningu sa mi ale podarilo zajazdiť dobrý čas 2:03:9. V piatok ráno sme pokračovali v práci, testovali iné nastavenie a v rannom tréningu som zajazdil 2:02. V 1. kvalifikácii som až do posledného kola držal prvú priečku časom 2:01:2, potom sa ale Juhaszovi podarilo zajazdiť 2:00:9 čím získal pole position.
Počas druhej kvalifikácie v sobotu , som sa snažil jazdiť na limite, nájsť ešte nejaké rezervy a trocha zlepšiť čas, ale skončil som v štvrtom kole znova na zemi, keď mi podkĺzlo predné koleso na nerovnosti. Okamžite som zdvihol motorku, bojoval ďalej a podarilo sa mi zajazdiť v tomto tréningu najrýchlejší čas 2:02.0 Trocha sa zmenili podmienky a motocykle nemali taký výkon ako v piatok a preto tento čas aj napriek snahe, bol trocha horší. Juhasz mal čas 2:02:8
15.- Michal Mišák (SVK) 2.19.3
V raňajšom Warm-upe bola trať miestami ešte vlhká po nočnom daždi, chcel som si vyskúšať jazdu na limite v takýchto podmienkach, ak by to bolo potrebné v závode. V druhom kole mi, ale pri dobrzďovaní podkĺzlo predné koleso a ľahol som tretíkrát.
V závode po štarte išiel do čela Juhasz. Mne sa podarilo taktiež dobre odštartovať a chcel som zahnúť do prvej zákruty na druhom mieste, vtom som ale pocítil tvrdý náraz do pravej strany motocykla, ktorý ma prinútil vybehnúť do štrku. Po prejazde štrkovou zónou som sa ocitol asi na 9.alebo 10.mieste.Začala sa stíhacia jazda, pri nájazde do druhého kola som bol 7.,do tretieho kola 4.,do štvrtého 3. a pri nájazde do 8 kola už 2. V predposlednom 8 kole som sa ujal vedenia, ale Juhaszovi sa znova podarilo dostať sa predo mňa. Snažil som sa ho predbehnúť v poslednom kole v poslednej dvojici zákrut, čo sa ale nepodarilo a tak Juhasz zvíťazil a mne ostalo druhé miesto so stratou 0,2 s. Podarilo sa mi ale zajazdiť najrýchlejšie kolo závodu 2:01:1 čo znamená do hodnotenia AA jeden bod naviac.