UEM Alpe Adria Championship a MČR v Mostě

Závody nabitý týden na mosteckém autodromu vrcholil šampionátem Alpe Adria, v rámci kterého se jel i náš domácí mistrák. A rozhodně se bylo nač dívat. V osmi třídách startovalo celkem 217 jezdců. Padl traťový rekord i někteří favorité. V mezinárodní konkurenci se dokázali prosadit i domácí závodníci.

P ČR volná 250 – 600 ccm

Závody přeboru se na mosteckém okruhu jely už v pátek odpoledne. Ve slabší kubatuře se nejlépe dařilo Ondřeji Korčákovi (#28), který předtím vyhrál i měřené tréninky. „Oňas“ si tím zároveň pojistil i mistrovský titul, protože ve zbývajících závodech již nemůže být předstižen. V desetikolovém závodě pak druhý dojel Richard Sedlák (#96) na Yamaze a třetí Martin Pňovský (#613) se Suzuki.

P ČR volná nad 600 ccm

V nejsilnější kubatuře přeboru již od tréninků dominoval Petr Řezníček (#81), i v závodě měl „navrch“ když s náskokem jezdil před ostatními na první pozici. Když už se zdálo, že si v Mostě s předstihem dojede pro mistrovský titul pád. Dvě kola před cílem při předjíždění pomalejšího jezdce v zatáčce „pod Matadorem“ vylétl z trati, poničil motocykl, ale sám naštěstí vyvázl bez zranění. Pro vítězství si tak dojel Tomáš Milichovský (#25), před druhým Davidem Valentou (#58) a třetím Jiřím Vališem (#17).