Na Silverstonu vyhrál první závod Irwin, Smrž bodoval osmým místem

V sobotu měli jezdci superbikového šampionátu napilno, protože museli stihnout třetí trénink, kvalifikaci a odpoledne pak první závod víkendu. Kvalifikaci vyhrál Jason O'Halloran, ale start z pole position ve zlato neproměnil. Plný počet bodů si na konto připsal jezdec Ducati Glenn Irwin. Český závodník Jakub Smrž do prvního závodu startoval sedmnáctý, ale cílem projel na výborné osmé pozici. V neděli mají jezdci seriálu MCE Insurance British Superbike Championship na programu další dvoje klání.

Sobotní program odstartoval třetí trénink, který vyhrál časem 2'06,160 sekundy Australan Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha). Jen necelé dvě desetiny ztratil Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki), třetí Peter Hickman (Smiths Racing BMW) byl o 0,350 sekundy. Shane Byrne (Be Wiser Ducati Racing Team) byl až dvanáctý, český závodník Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW) obsadil s časem 2'08,809 sekundy šestnácté místo.

MCE Insurance British Superbike Championship – 3.volný trénink (Top10)

...

Kvalifikace má tři části. Tu první vyhrál časem 2'05,379 sekundy James Ellison (McAMS Yamaha). Druhý byl Jason O'Halloran (Honda Racing) a třetí Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha). Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW) zajel třináctý čas 2'06,736 sekundy.

Do druhé části kvalifikace postoupilo osmnáct nejrychlejších. Znovu zajel nejrychleji James Ellison, který s Yamahou nastavil maximum na 2'04,980 sekundy. Druhý Jason O'Halloran ztratil 0,120 sekundy, třetí Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Lídr průběžného hodnocení Shane Byrne (Be Wiser Ducati Racing Team) byl desátý, takže do bitvy o pole position neprošel. Tam postoupilo jen devět nejrychlejších. Chyběl také Jakub Smrž, který nastavil sedmnáctý čas 2'06,699 sekundy.

Bitvu o pole position vyhrál jezdec Hondy Jason O'Halloran, který zvládl kolo okruhu v Silverstonu časem 2'04,811 sekundy. Na druhém místě kvalifikaci dokončil Jake Dixon a třetí byl James Ellison. Časy do druhé řady zajel Josh Brookes, Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) a Sylvain Guintoli (Bennetts Suzuki). Francouz byl zároveň poslední v jedné sekundě, protože Peter Hickman (Smiths Racing BMW) už ztrácel něco přes sekundu.

MCE Insurance British Superbike Championship – Kvalifikace (Top9)

...

V sobotu jezdci superbikového šampionátu odstartovali do prvního závodu víkendu v Silverstonu. Kamenem úrazu byly povětrnostní podmínky, protože závod začínal v na mokré dráze, která v průběhu klání osychala. Na výběru pneumatik záleželo víc než jindy a ne každému to vyšlo. Závod vyhrál poprvé v kariéře jezdce superbikového šampionátu Glenn Irwin (Be Wiser Ducati), jenž se tak letos stal osmým různým vítězem BSB. Na druhém místě skončil Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha) a třetí byl John Hopkins (Moto Rapido Ducati). Výborně zajel Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW), jemuž v cíli patřila osmá pozice. Lídr šampionátu Shane Byrne (Be Wiser Ducati Racing Team) závod nedokončil, protože spadl, ale už teď má jistou účast v letošním finále sezony Showdown.

„Zatím je to hodně divoký víkend,“ prozradil Jakub Smrž. „Včera oba tréninky mokro, takže pro mě první zkušenost na vodě s PR Racing Bavorákem, dnes ráno sucho a v závodě od všeho něco. Kvalifikace se rozhodně nepovedla, jelo se mi blbě a motorka nefungovala podle mých představ, nedržela stopu a byla blbě ovladatelná. Před závodem ale zapršelo, takže na startu to byla velká loterie, protože část tratě byla úplně suchá, část jen vlhké fleky a část úplně mokrá. Rozhodl jsem se nechat mokré gumy a změkčit pérování na sucho a pak už jen záleželo, jak rychle bude trať osychat. Naštěstí to nebylo moc rychle, takže v mokré části se dalo hodně nahnat. Nakonec se to ukázalo jako dobrá volba a bylo z toho v cíli osmé místo. Byl to náročný závod, ale klaplo to! Zítra má být sucho, tak snad se nám povede vymyslet něco s podvozkem a přidám další body.“

MCE Insurance British Superbike Championship – Kvalifikace (Top10)

1 – Glenn Irwin – Be Wiser Ducati – 33'07.108 (14kol)