Oulton Park: Shane Byrne vyhrál napínavý druhý závod

Shane Byrne trumfoval ve velmi zajímavém závodě BSB na Oulton Parku těsně před Josh Brookesem a Alexem Lowesem. Pro Byrneho to bylo už 45. vítězství v seriálu BSB a jeho letošní čtvrté. Jakub Smrž si za 13. místo připsal další 3 body.

První dnešní jízdu BSB v Oulton Parku vyhrál Alex Lowes (Samsung Honda) před Jamesem  Ellisonem (Milwaukee Yamaha) a Joshuou Brookesem (Tyco Suzuki), zatímco Jon Kirkham (Buildbase BMW) a Tommy Bridewell (Bathams Honda) dokompletovali Top-5. První řadu startovního roštu do druhé dnešní jízdy - dle nejrychlejších kol v první jízdě - pak vytvořili Lowes, Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), který v první dnešní jízdě havaroval a ještě Brookes a Ellison.

Do závodu na 18 kol nejlépe odstartoval Byrne a během několika úseků měl brzy náskok celé sekundy. Hned na začátku celého závodu spadli hodně divoce Hickmann a Westmoreland .

Lowes ale byl schopen zrychlit a setřásl jak Brookese, tak Ellisona, stejně jako Bridewella a po čtyřech kolech se přiblížil Byrnemu na dostřel. Kirkham jel jako šestý se ztrátou víc jak tří sekund. Bridewell nestačil tempu vedoucí skupiny, ovšem na úplně předních pozicích byly odstupy stále menší.

V 7. kole změna ve vedení - Lowes předjel Byrneho! Ovšem obhájce titulu se ještě do poloviny závodu dostal nazpět do čela. Brookes jezdí jistě jako třetí, zatímco Ellison začal ztrácet závěs za Australenem. Kirkham předjel Bridewella a dostal se tak na páté místo. Ve 12. kole se pořadí ještě jednou změnilo, když Lowes po napínavém souboji s Ellisonem, se propadl na čtvrtou pozici.

Po 15 kolech byl opět jednou postižen smůlou Ellison a musel s defektním motocyklem zajet do boxu. Kirkham předjel Bridewella a byl aktuálně čtvrtý. Na špici se mezitím odehrával krimiseriál a v samotném závěru využil všech svých zkušeností Byrne a porazil jak Brookese, tak Lowese.

Kuba Smrž zahájil závod na 12. pozici, po 7. kole už byl desátý, když mu k tomu pomohlo i odstoupení PJ Jacobsena po defektu jeho Suzuki. O dvě kola později se ale Smrž propadl na 13. místo a když ho předjel ještě Kiyonari, tak jezdil dlouho 14. Pak ale vzdal pro defekt Ellison a Kuba Smrž dokončil závod aspoň na 13. místě.

V celkové klasifikaci BSB dělí nyní Lowese (117 bodů) a Byrneho (116 bodů) pouze jeden jediný bod.

A jak píše jeden zahraniční web, tak s velkou publicitou sice odstartovali do sezóny Japonec Ryuichi Kiyonari (Samsung Honda) a Čech Jakub Smrž (Padgetts Honda), ale s místy 12. a 13. zůstali i v tomto závodě svými výsledky daleko za očekáváním. Když si uvědomíme, že řada jezdců před nimi buď spadla nebo byla vyřazena po defektech, tak jsou jejich dosavadní výsledky velkým zklamáním, píše dále už zmiňovaný web. «Kiyo» a «Kuba» jsou aktuálně na 12. a 14. místě a od postupu do kýženého Showdown jim chybí po šesti odjetých závodech už 16, resp. 23 bodů.