GP Argentiny – Kvalifikaci vyhrál Márquez, Zarco a Oliveira

Sobotní program v Argentině odstartoval ve dvě odpoledne (SEČ) třetí volný trénink nejnižší kubatury. Obloha nad Autódromo Termas de Río Hondo byla po celý den blankytně modrá a všechny jízdy odjeli jezdci na suchém povrchu. První místo na startu nejnižší kubatury patří Portugalci Miguelu Oliveirovi, do závodu Moto2 odstartuje jako první Johann Zarco a Pole position v královské kubatuře MotoGP patří Marcu Márquezovi. Z českých jezdců si nejlépe vedl šestý Karel Hanika, Karel Abraham startuje sedmnáctý a Jakub Kornfeil dvacátý.

Moto3 – 3.volný trénink

Po deseti minutách vedl Miguel Oliveira (Red Bull Ktm Ajo) časem 1'49,430 sekundy. Druhý Danny Kent (Leopard Racing) ztrácel půl sekundy a třetí Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) šest desetin. Jakub Kornfeil měl na kontě čas 1'51,361 sekundy, což mu prozatím stačilo na dvacátou pozici.

V polovině kvalifikačního tréninku zůstával na špici Miguel Oliveira, druhý Danny Kent snížil ztrátu na tři desetiny a na třetí místo se posunul Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold). Karel Hanika byl po dvaceti minutách čtvrtý, pátý čas patřil Romanu Fenatimu (SKY Racing Team VR46). Jakub Kornfeil zrychlil a časem 1'50,694 sekundy se posunul na osmé místo.

Deset minut před koncem zajel Jakub Kornfeil 1'50,279 sekundy a byl pátý, těsně za Karlem Hanikou, jenže Hanika v tu chvíli nastavil 1'49,753 sekundy a byl rázem tři desetiny za vedoucím jezdcem Miguelem Oliveirou. V posledních minutách tréninku bylo jasné, že časy ještě půjdou dolů, ale už teď bylo vidět, že si Češi vedou velmi dobře.

Poslední trénink vyhrál časem 1'48,854 sekundy Danny Kent, jenž tím nastavil nový rekord pro nejrychlejší kolo okruhu. Poslední měřená kola absolutně změnila pořadí na vedoucích pozicích. Kenta s časem pod minutu a devětačtyřicet sekund nepřekonal nikdo, ale na druhou pozici se posunul Efrén Vázquez (Leopard Racing), třetí skončil Miguel Oliveira, čtvrtý Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0) a první pětici uzavřel John McPhee (SaxoPrint-RTG). Karel Hanika trénink ukončil osmý, Jakub Kornfeil šestnáctý. V posledních pěti minutách skončil na zemi Jorge Martin (Mapfre Aspar Mahindra) a Andrea Locatelli (Gresini Racing Team Moto3). Oba bez zranění.