GP Německa - Vítězem sprintu se na Sachsenringu stal Jorge Martin

Sobotní sprint ovládl Jorge Martin, který se kvalifikoval do závodu na pole position. Chvíli sice o svou pozici bojoval, cílem ale nakonec projel s více než půlvteřinovým náskokem. Ze druhého místa se raduje Miguel Oliveira, třetí příčku pak získal Bagnaia. Marca Márqueze v kvalifikaci zbrzdil Stefan Bradl, král Sachsenringu proto startoval ze třinácté pozice a odmávnutý byl jako šestý v pořadí. V Moto2 se kvalifikoval na prvním místě Celestino Vietti, v Moto3 pak Collin Veijer. Nejslabší kubatura zítra bezesporu předvede zajímavý závod. Třináct jezdců totiž již obdrželo různé druhy penalizace a očekávají se další.

Moto3™ – 2. trénink

Vylepšení svých časů si spousta závodníků nechávala až na samotný závěr tréninku. Ten zkomplikoval Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) jedoucí průběžně na devatenácté pozici, který havaroval ve druhém sektoru. Jen o několik okamžiků později ho následoval Taiyo Furusato (Hond Team Asia), jenž po pádu zůstal na dráze a ostatní jezdci se mu museli vyhýbat.

Vítězem druhého tréninku se stal Adrian Fernandez (Leopard Racing), jenž nastavil čas 1'25,053 sekundy. Na druhé příčce skončil se ztrátou 0,178 vteřiny Luca Luneta (SIC58 Squadra Corse), jenž byl následovaný třetím Angelem Piquerasem (Leopard Racing), Collinem Veijerem (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Davidem Alonsem (CFMOTO Gaviota Aspar Team).

Spolu se zmíněnými jezdci do druhé kvalifikace postupují Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Jacob Roulstone (Red Bul GASGAS Tech3), David Muñoz (BOE Motorsports), Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI), Joel Esteban (CFMOTO Gaviota Aspar Team), Joel Kelso (BOE Motorsports), Matteo Bertelle (Kopron Rivacold Snipers Team) a Taiyo Furusato (Honda Team Asia). V jedné sekundě dojelo celkem dvacet závodníků.

Otázkou je, zda nepřijdou od stevardů tresty. Velká část startovního pole jela osm minut před koncem tréninku na trati příliš pomalu.